معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان یزد بابیان اینکه طرح توزیع یک وعده‌غذای گرم در روستا مهدهای اردکان آغاز شد، گفت: به همین مناسبت مراسم نمادینی با حضور مسئولان این شهرستان در مهدکودک روستای ترک آباد برگزار شد .

به گزارش مهرنوشت به نقل از ایرنا، جمال پایدار روز سه‌شنبه در حاشیه برگزاری این طرح در اردکان به خبرنگاران افزود: در سومین روز هفته ملی کودک شاهد شروع طرح یک وعده‌غذای گرم در مناطق روستایی و محروم شهرستان‌های استان باشیم .
وی اضافه کرد: این طرح اساسی می‌تواند در پیشرفت جسمی کودکان در سن کم مؤثر باشد و در آینده هم فرهنگ استفاده از غذای خوب و مفید ادامه خواهد یافت.
پایدار بابیان اینکه این طرح ملی در 120 روستا مهد مناطق محروم استان آغاز شد، بیان کرد: 2 هزار و 575 کودک از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد و تا 120 روز ادامه خواهد داشت .
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد یادآور شد: طرح یادشده با همکاری این اداره کل و مراکز بهداشتی استان و شوراها در روستاها به نحو بسیار مطلوب آغاز شد و انتظار می‌رود به بهترین نحو پایان یابد .
به گفته پایدار اجرای طرح یک وعده‌غذای گرم از پانزدهم مهرماه جاری در سراسر کشور شروع‌ شد و تا اسفندماه ادامه دارد .
همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان افزود: بهزیستی با این طرح به دنبال آموزش و همچنین غنی‌سازی غذای مصرفی کودکان و خانواده‌ها و مبارزه علیه سوءتغذیه در کودکان به‌عنوان نسل آینده جامعه است.
رقیه کرمانیان افزود: در صورت تأمین و ارتقا سلامت کودکان به‌طورقطع، در آینده شاهد حضور افراد سالم در بدنه خدمت‌رسانی جامعه خواهیم بود.

  • منبع خبر : ایرنا