پانزدهمین نمایشگاه خودرو یزد در حالی برگزار می‌شود که مشکلات قیمتی این صنعت هنوز سنگ‌اندازی می‌کند و تنها چشم جامعه را به خودروها دوخته است.

به گزارش پایگاه خبری مهرنوشت، پانزدهمین نمایشگاه خودرو، قطعات یدکی و ماشین‌آلات سنگین شامگاه سه‌شنبه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد و با مدیرعامل سایپا شروع به‌کار کرد.

این نمایشگاه که از هفدهم مهرماه تا بیستم مهرماه دایر است به عرضه محصولات تولیدی و نمایندگی‌های شرکت‌های مختلف می‌پردازد.

در این نمایشگاه که به مساحت هفت هزار متر مربع می‌رسد بیست شرکت قطعه‌ساز و پنج شرکت خودرو‌ساز حضور دارند و از ساعت پانزده الی بیست و یک تولیدات و قطعات خود را به نمایش عموم می‌گذارند.

مصطفی بوستانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی منطقه‌ای یزد در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌‌و‌گو با تسنیم از مشکلات در امر برگزاری این نمایشگاه گفت و اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود اقتصادی برگزار شدن این نمایشگاه در ابهام قرار داشت اما بالاخره با تلاش‌های صورت گرفته به مرحله اجرا رسید.

وی عدم موفقیت استان‌های دیگر در امر برگزاری این نمایشگاه‌ را مربوط به عدم حضور شرکت‌های مختلف و غرفه‌داران و همچنین مشکلات موجود صنعت خودرو عنوان کرد و افزود: یزد با توجه به سبقه برگزاری نمایشگاه موفق به اجرا شده است.

بوستانی ادامه داد: رتبه سوم استان یزد در امر برگزاری نمایشگاه‌های کشوری پس از تهران و کیش از نشانه‌های علاقه‌مندی مردم جهت بازدید و تعقیب اخبار نمایشگاه‌ است.

مدیر‌عامل شرکت نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی منطقه‌ای یزد هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ را ارائه خدمات فروش و پس از فروش و معرفی آنان به عموم مردم عنوان کرد و تصریح کرد: در صورتی‌ که بازدید مردم همراه با ارائه نظرات به غرفه‌داران باشد هم افراد از خدمات شرکت آگاه می‌شوند و هم تولید‌کنندگان از نظرات و پیشنهادات بهره می‌گیرند.

وی میزان حدودی بازدید از این نمایشگاه را بیش از یکصد هزار نفر در طول چهار روز عنوان کرد و از تدابیر ویژه مانند اختصاص فضای بیشتر به غرفه‌داران، اختصاص امکانات بیشتر و غرفه‌سازی مناسب‌تر جهت برگزاری بهتر گفت.

برگزاری این نمایشگاه در استان یزد در حالی انجام شده که این روزها قیمت‌های سرسام‌آور خودرو به عنوان سد بزرگی برای خرید آنها برای مردم طبقه‌های متوسط به پایین تبدیل شده است.

با وجودی که در روز نخست این نمایشگاه تعدادی از مردم در نمایشگاه حضور داشته بودند اما این حضور تنها برای دیدن خودروهایی بود که بعضا با ظاهرهای بسیار زیبا هر چشمی را به سمت خود می‌کشانید اما مشکلات قیمتی در این صنعت به حدی است که بسیاری از نگاه‌ها به آن تبدیل می‌شود.

عمده زمزمه‌هایی که دیشب در نمایشگاه خودرو یزد می‌توانستیم پیدا کنیم بحث گرانی‌ها و قیمت‌های سرسام‌آوری است که خودروها دارند و توان بسیار پایین مردم در خرید خودرو، موضوعاتی که به صورت بسیار گسترده در بین صحبت‌های مردم مشاهده می‌شد.

یکی از بازدید کنندگان نمایشگاه در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه هیچ هدفی به جز دیدن خودروها و اطلاع از جدیدترین خودروهای وارد شده به بازار برای ورود به این نمایشگاه ندارد اظهار داشت: در شرایط فعلی جامعه به هیچ عنوان نمی‌توان انتظار داشت که چنین خودروهایی را بتوانیم خریداری کنیم.

وی افزود: البته برای افراد پولدار و ثروتمند جامعه هیچ مشکلی برای خرید خودرو وجود ندارد و آنها هم اصلا نگاه این خودروها هم نمی‌کنند و تنها به خودروهای خارجی بسیار گران قیمت توجه دارند ولی اقشار متوسط به پایین جامعه که بخش بسیار بسیار زیاد جامعه را هم تشکیل می‌دهند توان خرید خودروهای بی‌کیفیت ارزان قیمت را هم ندارند.

این شهروند با تاکید بر اینکه خودروهایی که امروز با قیمت‌های 35 و40 میلیون تومان در بازار خریداری می‌شود اصلا ارزش سوار شدن هم ندارند خاطرنشان کرد: این خودروها واقعا در اوج بی‌کیفیتی و ناامنی هستند اما مردم تنها به دلیل عدم داشتن پول اقدام به خرید آن می‌کنند.

  • منبع خبر : تسنیم