رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی یزد با اشاره به کاهش تصادفات منجر به فوت گفت: عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو عامل تصادفات در یزد است.

به گزارش مهرنوشت، سرهنگ محمد پورشمس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه عدم رعایت قانون و مقررات از دلایل اصلی تصادفات است که در یزد به دلیل بی توجهی به حق تقدم و توجه به جلو شاهد تصادفات در سطح معابر هستیم.

وی با اشاره به نقش پررنگ راکبان موتورسوار در تصادفات ادامه داد: بخش عمده ای از تصادفات به دلیل بی دقتی راکبان است که به دلیل عدم رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی برای خود و دیگران دردسر آفرینی می کنند.

رئیس پلیس راهور یزد با اشاره به اینکه برخورد جدی پلیس با راکبان متخلف در دستور کار قرار گرفته اضافه کرد: تک چرخ زدن و ویراژ و لایی کشیدن‌ ها، تولید صدای ناهنجار از منبع خروجی دود و بوق‌ های غیر استاندارد و از همه مهمتر عدم استفاده از کلاه ایمنی از جمله مواردی است که پلیس در برخورد با متخلفان به آن توجه ویژه دارد.

وی بیان داشت: متاسفانه موتورسواران آمار بالایی از حوادث ترافیکی به ویژه در مرگ و میرهای ناشی از حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده اند به طوریکه تقریبا ۶۰ درصد تصادفات استان یزد مربوط به موتور سواران است.

پورشمس عنوان کرد: بخش عمده تصادفات مربوط به موتور سواران نیز در فصل تابستان رخ می دهد که ۳۳ درصد از متوفیان این تصادفات را گروه سنی جوانان ۱۸ تا ۲۴ سال تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اقدامات پلیس و تاثیر آن در کاهش حوادث رانندگی در یزد اظهار داشت: خوشبختانه با استفاده از دوربین های نظارتی شاهد کاهش سرعت در معابر هستیم اما باز هم راکبان موتورسوار توجهی به این موضوع ندارند و حادثه آفرینی می کنند.

رئیس پلیس راهور یزد از دیگر تخلفات رانندگان را استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی برشمرد و عنوان کرد: این تخلف در رانندگان خودروها و موتورسیکلت دیده می شود که نقش بسیار زیادی در بروز حوادث دارند.

وی تصریح کرد: استفاده از تلفن همراه موجب عدم توجه به جلو و تصادفات و حوادث ناگواری شده که شایسته است رانندگان برای پیشگیری از این حوادث از تلفن همراه در زمان رانندگی استفاده نکنند.

  • منبع خبر : مهر