رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی استان یزد گفت: در ساعات اولیه روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه، دمای هوا در مناطق کوهستانی یزد به صفر و زیر صفر درجه می‌رسد.

سیدعباس میرحسینی با اشاره به وضعیت هوای استان یزد در روز سه‌شنبه ۱۵ مهرماه اظهار داشت: فردا در استان شاهد افزایش دما و در برخی ساعات روز افزایش ابر و از بعدازظهر گاهی شاهد وزش باد نسبتا شدید و در پاره‌ای نقاط بارش باران خواهیم بود.

وی عنوان کرد: در روز چهارشنبه نیز هوای یزد قسمتی ابری همراه با کاهش دما، از بعدازظهر با افزایش ابر و رگبار پراکنده به ویژه در ارتفاعات خواهد بود.

میرحسینی با بیان اینکه دمای هوای یزد فردا در سردترین ساعات به ۹ درجه و در گرمترین ساعات به ۲۲ درجه می‌رسد، افزود: در روز چهارشنبه کمیته دما در مرکز استان ۱۰ درجه و بیشینه آن به ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی استان یزد یادآور شد: فردا، گاریز با دمای چهار درجه در سردترین ساعات روز و ۱۸ درجه در گرمترین ساعات روز، سردترین نقطه استان یزد و بافق با تجربه دمای ۲۵ درجه، گرمترین نقطه استان یزد خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، استان یزد از بعدازظهر امروز تا اوایل روز چهارشنبه تحت تاثیر موج ناپایدار جوی قرار خواهد داشت که پیامد آن گاهی وزش باد نسبتا شدید با احتمال گرد و خاک در برخی نقاط به ویژه نیمه جنوبی خواهد بود.

میرحسینی همچنین عنوان کرد: دمای هوا در ساعات اولیه صبح روزهای پنج‌شنبه تا اوایل هفته آینده در مناطق کوهستانی به صفر و زیر صفر درجه خواهد رسید.

  • منبع خبر : مهر