مهرنوشت: فرمانده انتظامی استان در جلسه هم اندیشی پلیس با فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی استان یزد گفت: در جبهه فرهنگی باید از حالت پدافندی خارج و حالت آفندی اتخاذکرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرنوشت، سردار میرحیدری فرمانده انتظامی استان در جلسه هم اندیشی که با حضور۵۰ نفر از فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی استان یزد در سالن شهید وزیری ستاد انتظامی استان برگزارشد گفت: ما در نظامی زندگی می کنیم که به عنوان پرچمدار نظام اسلامی است و نباید شاهد افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم.

وی افزود: چندگانگی و نداشتن وحدت رویه و برنامه موجب بروز برخی از مشکلات در جامعه شده است ولی نباید ناامید شد و کار را رها کرد؛ باید با توکل به خدا و با هماهنگی و یکپارچگی و با هدف گذاری در راستای پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی اقدام کرد.

سردار میرحیدری با بیان اینکه اگر اخلاق برپایه اعتقاد نباشد ماندگار نخواهد بود و اگر دستورات دینی جزو اعتقادات ما شد قطعا ما را از انحراف و گناه حفظ خواهد کرد ادامه داد: اگر قبح گناه و ناهنجاری در استان های مذهبی مثل یزد، قم و مشهد از بین برود این ناهنجاری ها عادی و به هنجار تبدیل می شود که این موضوع در دستور کار دشمنان ایران اسلامی است.

وی در پایان افزود: در جبهه فرهنگی باید از حالت پدافندی خارج و حالت آفندی اتخاذکرد، با  فعالانه حرکت کردن، رصد و پایش وضعیت استان و پیش بینی موضوعات اجتماعی از آسیب های اجتماعی جلوگیری کنیم و فعالان حوزه فرهنگی نیز باید بیشتر از گذشته و با تمام قوا در این زمینه اقدام کنند و خسته و ناامید نشوند.

گفتنی است در این جلسه ۵۰ نفر از فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی استان که از اساتید حوزه و دانشگاه، بازار و اصناف و نخبگان جامعه بودند دغدغه ها و مشکلات جامعه را تشرح کردند و برای اعتلای فرهنگ اسلامی در جامعه و همکاری با پلیس برای ارتقاء امنیت اعلام آمادگی کردند.