مهرنوشت- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از برپایی باشگاه کتابخوانی کودکان کار و خیابانی در یزد خبر داد.

به گزارش مهرنوشت، مجید جوادیان زاده در نشستی خبری با اشاره به برگزاری دوره کتاب که از ۲۴ آبان‌ماه آغاز می‌شود، اظهار داشت: بیست و ششمین دوره کتاب از ۲۴ آبان‌ تا اول آذرماه سال جاری با شعار «حال خوش خواندن» در یزد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این دوره در واقع ویترینی برای اخذ برند پایتخت کتاب ایران، برای استان یزد است، افزود: تلاش شده برنامه‌های امسال متفاوت، جذاب و اثرگذار باشد تا علاوه بر کسب عنوان پایتخت کتاب ایران، بتوانیم بر آمار علاقمندان به کتابخوانی نیز بیفزاییم.

جوادیان زاده با اشاره به اهمیت کتابخوان بودن افراد جامعه تصریح کرد: جامعه کتابخوان، جامعه‌ای فرهنگ‌پذیر و آموزش‌پذیر است و اگر قبول داریم که محور فعالیت‌های ما توسعه استان است، باید آگاه باشیم که در جامعه‌ای که عادت به خواندن کتاب وجود ندارد، امکان تغییر نگاه و فرهنگ نیز وجود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: در این هفته و در طول سال، هدف ما تنها تولید، نشر و توزیع کتاب نیست بلکه تلاش ما این است که همه اینها را در خدمت کتابخوانی درآوریم.

جوادیان زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه‌های هفته کتابخوانی پرداخت و اظهار داشت: با آغاز بیست و ششمین دوره کتاب، نمایشگاه کتاب نیز در حسینیه ثارالله یزد افتتاح می‌شود و استراتژی ما در این نمایشگاه، ارتقاء کیفی بوده است.

وی همچنین از انجام اقدامات ویژه برای کودکان در این دوره خبر داد و یادآور شد: کارگاه یک روزه نویسندگی کودک در طول این هفته برگزار می‌شود ضمن اینکه باشگاه کتابخوانی کودکان کار و کودکان خیابانی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همچنین از رونمایی از نخستین کتابفروشی سیار یزد خبر داد و اظهار داشت: برگزاری ۴۰ جشن کتاب به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب، رونمایی از طرح باغ کتاب، آغاز طرح دوشنبه‌های کتاب در مهدکودک‌ها و … نیز از دیگر برنامه های بیست و ششمین دوره کتاب در استان یزد خواهد بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر