معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: ارائه خدمات بهتر و تکریم ارباب رجوع هدف اصلی تأسیس و راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری مهرنوشت، حجت اسدی صبح امروز در جلسه با مسئولان دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در استان یزد، اجتناب از نگاه انتفاعی به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی را خواستار شد و اظهار داشت: هدف ارزشمند و متعالی خدمت به مردم نباید در لا به لای مسئله درآمدزایی و انتفاع دفاتر کم رنگ شود.

وی تصریح کرد: نباید وجود دفاتر خدمات الکترونیک قضائی موجب افزایش ورود پرونده به دستگاه قضائی شود و دفاتر باید با راهنمائی صحیح از پرونده زائی برای دادگستری جلوگیری نمایند.

این مقام قضائی خاطر نشان کرد: رهنمون ساختن مراجعین به ارائه دادخواست های غیر ضروری و اشتباه که با ورود به دستگاه قضائی به علت عدم وجود مستندات با دستور غیر قابل استماع مواجه می شود اقدام مناسبی نیست و به تبع وجه دریافتی در قبال این نوع دادخواست ها نیز مشکل اخلاقی و ضمان شرعی خواهد داشت.

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد از وجود بازرسی نظارت بر دفاتر و ارزیابی دقیق عملکرد این دفاتر خبر داد و ابراز داشت: تمام ارکان دفاتر از فضای فیزیکی، تجهیزات و همچنین نحوه برخورد و کیفیت خدمات آنها به صورت دقیق ارزیابی صورت می گیرد و بر این اساس در مرحله اول، دو دفتر به عنوان دفاتر نمونه مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

وی خاطر نشان کرد: شرایط دفاتر و عملکرد آنان با دقت ارزیابی می گردد این ارزیابی ها در تمدید مجوز و پروانه دفتر اثر گذار خواهد بود.

اسدی، تشکیل جلسات مشترک مسئولان دفاتر خدمات را خواستار شد و بیان داشت: با تشکیل یک انجمن صنفی و یا کانون و ارتباط بیشتر مسئولان در جلسات مشترک، شیوه های و رویه ها مورد مشورت قرار گرفته و بهترین رویه ها برای خدمت به مردم اتخاذ می گردد.

شایان ذکر است در پایان این جلسه از مسئولان دو دفتر خدمات الکترونیک قضایی به عنوان دفاتر نمونه با اهداء لوح سپاس و تندیس، تقدیر شد.