مهرنوشت - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اینکه مردم یزد توجه خاصی به وقف دارند گفت: هر ۶ روز یک وقف جدید در یزد ثبت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرنوشت، حجت‌الاسلام حسین زارع‌زاده در نشست ائمه جماعات مساجد استان یزد با آیت‌الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و آیت‌الله راشد یزدی اظهار داشت: در استان یزد بیش از نیمی از موقوفات مربوط به امام حسین(ع) است.

وی تصریح کرد: اگر ظرفیت وقف در استان یزد شکوفا شود و سرمایه‌گذاری مناسب در موقوفات استان انجام شود قطعا می‌توان درآمد موقوفات یزد را به بیش از ۱۰ برابر افزایش داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با تاکید بر اینکه در گذشته برای کوچک‌ترین نیازهای جامعه وقف‌های متعددی انجام شده اظهار داشت: حتی در ارتباط با نظافت و حمام هم موقوفات متعددی در استان یزد انجام شده است.

زارع‌زاده ادامه داد: الان در غرب از همین وقف ما برای رفع نیازهای خود در فضای اجتماع الگو گرفته‌اند و فعالیت‌های قابل توجهی در این عرصه انجام داده‌اند.

وی یکی از نیازهای امروز جامعه را وقف برای حوزه‌های علمیه، علوم، فناوری، ازدواج، اشتغال و مواردی از این قبیل دانست و عنوان کرد: در ارتباط با موقوفات جدید باید مشاوره‌های لازم برای نیازسنجی در انتخاب نیت وقف انجام شود تا وقف‌های جدید برای رفع مشکلات موجود جامعه انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد عنوان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر روند ثبت وقف در جامعه افزایش پیدا کرده و مردم به ویژه در استان یزد نسبت به این سنت حسنه توجه خوبی دارند.

زارع‌زاده عنوان کرد: در حال حاضر به ازای هر شش روز یک وقف در استان یزد ثبت می‌شود و این موضوع نشان دهنده توجه مردم استان یزد به این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه قدیمی‌ترین وقف‌های استان یزد مربوط به ۷۰۰ سال قبل است عنوان کرد: بزرگترین موقوفه استان یزد موقوفه ابوالقاسم رشتی است که الان وی ۲۰۰ سال است فوت کرده و در طول این ۲۰۰ سال نیات وقف وی انجام می‌شود و قطعا ثواب بسیاری برای وی داشته و دارد.

  • منبع خبر : تسنیم