مهرنوشت - فرد كلاهبرداری که به بهانه صدور کارت سلامت جهت تخفيف دندان پزشكي با اخذ مبلغ یک میلیون و 880 هزار ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود در اردکان دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرنوشت، فرمانده انتظامی شهرستان اردکان در باره جزئیات این خبر  گفت: در پی اعلام چندین فقره کلاهبرداری از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با مراجعه به درب منازل مختلف و با اخذ مبلغ یک میلیون و ۸۸۰ هزار ریال اقدام به صدور کارت سلامت می کند بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ سید رضا صادقیان افزود: ماموران با اقدامات پلیسی و اطلاعاتی متهم را هنگام فروش و صدور کارت سلامت شناسایی و در یک اقدام ضربتی وی را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه از این کلاهبردار تعداد۵۰۰ عدد کارت سلامت آماده تحویل به شهروندان و همچنین یک دستگاه کارت خوان سیار کشف شد افزود: متهم با این شیوه که شهروندان با این کارت می توانند علاوه بر تخفیف دندانپزشکی از تمامی پزشکان نیز ۵۰درصد تخفیف بگیرند شهروندان را اغفال و از آنها مبلغ یک میلیون و ۸۸۰ هزار ریال دریافت می کرد.

صادقیان با بیان اینکه متهم به صدور تعداد زیادی از این کارت ها در سطح کشور و همچنین در شهرستان های اردکان، یزد و اشکذر اعتراف کرده و تاکنون ۱۵ شاکی در این خصوص شکایت خود را به پلیس اعلام کرده اند؛ از شهروندان خواست در صورتی که با چنین شیوه ای مورد کلاهبرداری قرار گرفتند می توانند به پلیس آگاهی شهرستان اردکان مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردکان در پایان ضمن اشاره به تشکیل پرونده قضائی در این خصوص و تحویل متهم به مراجع قانونی از شهروندان خواست مراقب افراد کلاهبردار باشند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، آن را به پلیس  ۱۱۰ اطلاع دهند.