مهرنوشت - دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: به طور متوسط هر هفته 2 بار از مراجع مختلف انتظامی شهرستان یزد بازرسی قضائی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علی اکبر شمس در جلسه شورای معاونین دادگستری استان یزد، اظهار داشت: با هدف افزایش تعامل، شناسائی نقطه ضعف ها، تقویت نقاط مثبت و رفع موانع احتمالی، بیش از ۵۰ مورد بازرسی از مراجع انتظامی در شهرستان یزد در ۷ ماهه سال جاری صورت گرفته است که آثار بسیار ارزشمند و مثبتی از جمله ارتقاء کیفیت خدمات قضایی و انتظامی به مراجعین و استاندارسازی بازداشتگاه ها و تحت نظرگاه ها را در پی داشته است .

وی از برگزاری ۲۳ مورد دوره آموزشی ویژه ضابطین خبرداد و گفت: با حضور و همکاری معاونین و قضات مجرب دادگستری در سال جاری ۲۳ دوره آموزشی ویژه ضابطین برگزار شده است و جهت ارتقاء کیفیت تحقیقات  و رعایت حقوق شهروندی آموزش های لازم به ضابطین داده شده است.

این مقام قضائی به اجرای برنامه های تعالی فرهنگی در دادسرای مرکز استان اشاره کرد و ابراز داشت: جلسات متعددی در دادسرای یزد تشکیل و از اساتید بنام اخلاق و سخنرانان مذهبی جهت حضور در جمع کارکنان اداری و قضائی دادسرا بهره گرفته شده است که آثار مثبت آن در بازرسی های میدانی و اخذ بازخورد در ملاقات های مردمی مشخص شده است.

وی بر نظارت دقیق و دقت بر حسن اجرای کار تأکید کرد و افزود: پاسخگوئی مناسب به مردم، ایجاد فرصت کافی جهت ملاقات مردمی و نظارت دقیق بر مجموعه تحت امر از جمله اقدامات در جهت ارتقاء رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی است که مدنظر مدیریت دادسرای یزد قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، راه اندازی شورای حل اختلاف ویژه تصادفات را نیز ضروری دانست و گفت: تشکیل شورای حل اختلاف ویژه تصادفات، اقدامی به نفع مردم، دستگاه قضائی و بیمه هاست تا پرونده های موضوع تصادف حتی الامکان سریعتر رسیدگی و تعیین تکلیف گردد.