مهرنوشت - دادستان عمومی و انقلاب استان یزد با اشاره به تلاش ناموفق دشمن در تحریم کشور گفت: راه حل مشکلات توجه به اقتصاد مقاومتی و درون زا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علی اکبر شمس در آیین تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از بدو پیروزی این انقلاب همواره در توطئه و دسیسه چینی برای کشور تلاش کردند که در هیچ موردی به نتیجه موفق دست نیافتند و شکست خوردند.

وی با بیان اینکه تحریم و جنگ اقتصادی آخرین تیر ترکش دشمن در قبال ملت ایران است ادامه داد: راه گذر از این پیچ تاریخی و حساس تبعیت از مقام معظم رهبری و توجه به اقتصاد مقاومتی و درون زا است.

دادستان عمومی وانقلاب استان یزد اضافه کرد: بر اساس فرامین مقام معظم رهبری و لزوم تحقق اقتصادمقاومتی در کشور، وظیفه قوه قضائیه نیز مصون سازی اقتصاد کشور با حمایت از سرمای هگذاری های مشروع و قانونی است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی در مرکز استان بیان داشت: در این ستاد بنگاه های اقتصادی، تولیدی و اشتغالزایی که دچار حاشیه هایی شده است مورد حمایت قرارگرفته و مشکلات و موانع آن نیز رفع خواهد شد.

شمس با اشاره به لزوم معرفی واحدهای تولیدی صنعتی مشکل دار به ستاد اجرایی سیاست های اقتصادمقاومتی استان عنوان کرد: واحدهایی که به هرشکلی دچار مشکل هستند باید به این ستاد در مرکز استان معرفی شده تا با حضور جمعی از مسئولان قضایی، اجرایی و بانکی راهکارهای حمایتی اتخاذ و موانع کار آن از سر راه برداشته شود.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به موضوع مهم امنیت در کشور گفت: رفاه، آسایش و توسعه و پیشرفت در هر کشور به موضوع امنیت وابسته است که امنیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فردی همه در گرو امنیت عمومی است که تأمین آن از وظایف حاکمیت است.

دادستان عمومی وانقلاب استان یزد وظیفه امروز مسئولان قضایی، امنیتی و انتظامی را تدوام بخشیدن به این امنیت پایدار دانست و گفت: باید با تبعیت از مقام عظمای ولایت، پرچم این نظام و انقلاب را به صاحب اصلی آن و نجات بخش همه مردم دنیا رساند.

به گزارش مهرنوشت، در پایان این آیین با تقدیر از دادستان سابق خاتم، واعظ به عنوان دادستان عمومی وانقلاب این شهرستان معرفی شد.