مهرنوشت - دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به لزوم همگرایی دستگاه های اجرایی و نظارتی در مبارزه با پدیده قاچاق گفت: قاچاق سوخت را تاراج سرمایه ملی و مردمی است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، احمد ترحمی در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهارداشت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، افزایش نرخ سوخت در کشورهای همسایه و ثابت بودن این نرخ در داخل کشور افزایش قاچاق مواد سوختی به خارج از کشور را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: استان یزد به دلیل قرار گرفتن در مرکز کشور محل تردد و ترانزیت سوخت قاچاق از استان های شمالی و سایر استان ها به سمت جنوب و مرزهای شرقی کشور است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: در این راستا برای مبارزه با این پدیده شوم که سرمایه ملی و مردمی ما را به تاراج می برد دستگاه های مربوط تمام امکانات و  فعالیتهای خود را برای مبارزه با این این پدیده در سطح استان معطوف ساخته اند.

وی با اشاره به قاچاق سوخت اضافه کرد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کنترل بیشتری بر عرضه سوخت به مصرف کنندگان عمده، نیروگاه ها و سایر مراکز صنعتی و تجاری در استان داشته باشد و نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت نیز تقویت شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ادامه داد: از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز نظارت قوی و بر خورد قانونی با کامیون ها یا اتوبوس هایی که اقدام به قاچاق سوخت می کنند دنبال شود.

ترحمی گفت: از سوی نیروی انتظامی استان علاوه بر تقویت ایستگاه های ثابت، ایجاد ایستگاه های دوره ای در سطح مقابله ای و بازرسی مورد توجه قرار گیرد.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همچنین مطرح کرد: در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تمهیداتی که انجام شده است، با توجه به سیاست های ملی احیاء کارت سوخت، راهنمایی های لازم به مردم صورت گیرد تا در مرحله ای که اعلام می شود با آمادگی قبلی استفاده از سوخت با کارت مشخص انجام شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری