مهرنوشت - مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده ‌ای استان یزد گفت: با اختصاص 38 میلیارد ریال اعتبار، پروژه‌های راهداری در محور میبد به ندوشن و کمربند غربی میبد و پل صدرآباد در سالجاری آغاز شده و در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علی علیخانی در نشستی با فرماندار میبد یکی از اهداف اصلی اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل را بسترسازی مناسب برای زیر سازی حمل ‌و نقل عنوان کرد و اظهار داشت: بخش عمده‌ای از اقدامات انجام ‌شده توسط اداره راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای با هدف ارتقای ورودی‌ های محورهای مواصلاتی و حذف نقاط حادثه ‌خیز است.

مدیرکل راهداری وحمل‌ و نقل جاده ‌ای استان یزد کل اعتباری که برای استان یزد در ارتباط با حمل ‌و نقل جاده‌ ای پیش ‌بینی ‌شده را ۴۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: این اعتبار ازمحل ستاد مرکزی سازمان مرکزی حمل ‌و نقل و حدود ۳۵۰ میلیون ریال از اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

وی بیان داشت: امید است تخصیص ‌هایی که به این پروژه‌ ها تعلق می‌ گیرد با عدد و رقم بالا و درصد مناسبی باشد تا پاسخگوی مشکلات در محورهای مواصلاتی باشیم.

فرماندار میبد نیزدر این نشست با اشاره به اقدامات خوبی که در مسیر جاده راه‌ آهن توسط اداره کل راهداری صورت گرفته است، گفت: شهروندان در ورودی و خروجی کمربندی ضلع غربی به سمت راه‌ آهن مشکلات زیادی داشتند که در اولویت کاری قرار گرفت و انشاءالله تا یک ماه دیگر به بهره ‌برداری می ‌رسد.

حسین فلاح افزود: در خصوص مسیر جاده مزرعه کلانتر که مسیر پرتردد و حادثه‌ خیزی است نشست‌ هایی برگزار و قول مساعدت برای تأمین ماشین‌ آلات، قیر و… داده شد است.

وی ادامه داد: با بهره‌ برداری این مسیر که در بخش مرکزی میبد واقع ‌شده است شاهد انجام یک کار بنیادی تأثیرگذار در زمینهٔ توجه به معابر به ‌خصوص معابر محل تردد وسایل نقلیه مرتبط با کارخانه‌ های کاشی خواهیم بود.