مهرنوشت - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد گفت: در طرح ملی راهداری زمستانه در جاده های استان یزد ۳۲۰ راهدار شرکت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علی علیخانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر اظهار داشت: امسال ۳۲۰ راهدار با بهره گیری از ۲۸۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک به صورت شبانه روزی در جاده های استان یزد به ویژه گردنه ها مستقر هستند.

وی افزود: راهداران در قالب اکیپ های امدادی در ۱۷ نقطه از مناطق صعب العبور و راهدارخانه های استان، کار خدمت رسانی به مردم و مسافران را در محورهای استان انجام می دهند.

وی افزود: مانور طرح راهداری زمستانی با هدف نشان دادن همکاری، افزایش ایمنی تردد و هماهنگی بیشتر بین مجموعه‌های مستقر در این محورها شامل پلیس راه، هلال احمر و راهداری انجام شده است.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان یزد بیان کرد: در این طرح تمام محورهای مواصلاتی استان تحت پوشش مستمر اکیپ های راهداری و پلیس راه قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه راهداران این اداره کل در طول سال مشغول ارائه خدمات به همشهریان هستند، تصری حکرد: تسهیل سفرهای زمستانی از اهداف برگزاری طرح راهداری زمستانی در سراسر کشوراست.

علیخانی خاطرنشان کرد: اکیپ های راهداری کار نمک پاشی، شن پاشی و روان نگه داشتن جاده‌های استان را بر عهده دارند و تلاش می کنند در مواقع بارندگی و بارش برف و یخبندان از مسدود شدن محورها جلوگیری کنند.

مدیرکل راهداری وحمل نقل جاده‌ای استان یزد یادآور شد: طرح ملی راهداری زمستانی امسال از ۲۵ آذرماه آغاز شده و تا نیمه اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با ارائه آماری از محورهای زیرپوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد اظهارداشت: از مجموع راه ‌های استان، ۷۲۶ کیلومتر بزرگراه، ۶۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۹۶۱ کیلومترراه فرعی و ۲ هزار و ۲۷۴ کیلومتر راه آسفالته روستایی است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر