مهرنوشت - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری یزد با تأکید بر لزوم ملایمت از سوی بانک ها در اجرای قوانین گفت: در شرایط فعلی، نگهداری و حفظ تولید مهمترین وظیفه کارگروه تسهیل و رفع موانع در این حوزه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علی زینی وند در شصت و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: در این شرایط باید غیرت ملی را بالا برد و به‌ منظورحل مشکلات واحدهای تولیدی در کنار آن‌ها باشیم .

وی افزود: یکی ازدغدغه‌های فعلی بودجه که موردتوجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت، حفظ اشتغال موجود در کشور است، پیشنهاد می‌کنم بانک‌ها با انعطاف بیشتر قوانین را اجرا کنند تا مشکلات تولید هرچه زودتر حل شود.

معاون استانداری یزد با قدردانی از تلاش بانک‌های استان خاطرنشان کرد: برخی مشکلات بانکی واحدهای تولیدیرا می‌توان با تشکیل یک گروه کارشناسی حل کرد تا مشکلات هرروز افزایش نیابد.

زینی وند درباره مشکل آب برخی واحدهای تولیدی و صنعتی هم گفت: نمی‌خواهیم فعالیت واحدهای صنعتیمتوقف شود، برای ادامه کار صنایعی که توجیه و اشتغال جدیدی دارند، کمک خواهیم کرد.

وی تأکید کرد:کارگروه برای حل مشکل واحدهای تولیدی که درخواست‌های آن‌ها بعد از کارهای کارشناسی به اینجا رسید، از لابه‌لای قوانین، راه‌حل ارائه کند .

وی بابیان اینکه مشکل آب استان خیلی جدی و عمده مشکل مربوط به کشاورزی سنتی است، گفت: این نوع کشاورزی نه‌تنها کار آیی و سودآوری ندارد بلکه مصرف آب بالایی هم دارد به همین دلیل سازمان جهاد کشاورزی باید به سراغ چاه‌های این نوع کشاورزی برود و برای تغییر کاربری آن‌ها اقدام کند تا از آب موجود استفاده بهینه شود.

به گزارش مهرنوشت، در جلسه امروز ۶۸ درخواست با ۲۳۱ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به واحدهای تولیدی استان تصویب شد. همچنین مشکل سرمایه در گردش و استمهال بدهی شرکت کابل و برق شهید قندی و مشکل آب شرکت فسفات آسفوردی بافق و مشکلات بانکی یک واحد نسوز موردبررسی قرار گرفت.

  • منبع خبر : ایرنا