مهرنوشت - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در آیین " شب چله با خانواده رسانه یزد" بیان داشت: رسانه های گروهی و مطبوعات از جمله ابزارهای مهم و موثر انتقال فرهنگ و آداب و رسوم گذشتگان به نسل جدید هستند که باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، آیین پاسداشت شب یلدا در جشنی با عنوان ” شب چله با خانواده رسانه یزد” با حضور جمع کثیری از مسئولان شهری و استانی و اهالی رسانه درخانه مطبوعات یزد برگزار شد.

مجید جوادیان زاده در این آیین با بیان اینکه نشریات با تهیه و انعکاس تاریخ گذشته، فرهنگ و سنن در ترویج ارزش‌ ها نقش ‌آفرین هستند؛ عنوان کرد: باید آداب ‌و رسوم گذشتگان به نحو مناسب و دقیقی از طریق رسانه‌ های گروهی به نسل‌ های آینده منتقل شود. نسل جدید را باید در جریان این فرهنگ ها قرار داد.

وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌ های فرهنگی برای تبیین آداب‌ و رسوم گذشته و انتقال آن به مردم و جوانان باید با همکاری بخش‌ های مختلف و مشارکت علاقمندان پیگیری شود. شب چله با خانواده رسانه یزد بهانه مناسب و ارزشمندی است تا ضمن دید و بازدید اهالی رسانه، به این مباحث ارزشمند فرهنگی پرداخت.

علی محمد میرحسینی مدیر خانه مطبوعات یزد نیز در این آیین با ارائه گزارشی از فعالیت‌ های خانه مطبوعات یزد از عضویت ۱۱۷ نفر از خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ های گروهی استان در این نهاد فرهنگی خبر داد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور مسئولان و اهالی رسانه و مطبوعات در آیین ” شب چله با خانواده رسانه یزد” عنوان کرد: ضمن احیای آداب‌ و رسوم گذشته و انتقال آن به نسل جوان، هدف اصلی از برگزاری این آیین جلب همکاری همگان در خانه مطبوعات و دورهمی صمیمی و دید و بازدید اهالی رسانه و مطبوعات بود که با استقبال پرشور شما عزیزان مواجه شد.