مهرنوشت - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان یزد در عطش آب می‌سوزد، وزیر کشور بداند که ۲۹ مرتبه خط لوله انتقال آب به استان یزد مورد تخریب قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محمدرضا تابش در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: بحران آب و محیط زیست در کل کشور و بی‌توجهی به آن خطرآفرین است و باید در سطح کلان و ملی در جهت رفع آنها چاره اندیشید.

وی ادامه داد: استان یزد در عطش آب می‌سوزد، وزیر کشور بداند که ۲۹ مرتبه خط لوله انتقال آب به استان یزد مورد تخریب قرار گرفته است، در حالی که مسئولین تأمین امنیت آن بر عهده ایشان است لذا تقاضا می‌شود به وظیفه خود مجدانه عمل کرده و همچنین در انتخاب استاندار یزد تسریع صورت گیرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر نیرو مسئول تأمین آب است لذا باید تصمیمات عاجل و مدبرانه باید اتخاذ کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: حادثه دلخراش سوختن دانش‌آموزان دختران زاهدانی نشان داد جان کودکان ما در خطر است لذا برای رفع این مشکل اساسی باید همه از دولت گرفته تا مردم دست به دست هم داده تا این خطر را در هر سطحی محدود کنند.

تابش اضافه کرد: حادثه برخورد همکار نماینده در اداره گمرک نشان داد که جامعه نسبت به برخوردها حساس است بنابراین برای حفظ جایگاه در رأس امور بودن مجلس باید رفتارها و مواضع نمایندگان اصولی باشد و هیچ‌ یک از نمایندگان نیز خود را تافته جدا بافته از ملت ندانند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: مجلس، دولت و قوه قضائیه همگی در برابر مردم مسئول هستند و باید در جهت رفع مشکلات مردم با همکاری یکدیگر گام بردارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: استجازه رئیس قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب در خصوص محکومیت مفسدان اقتصادی در شرایط امروز کشور امری لازم و ضروری بود ولی بنا بر تأکیدات رهبر انقلاب این استجازه باید در شرایط امروز کشور صورت گیرد و بعد از عبور از این شرایط این استجازه باید بازگشت به شرایط قبل باشد.