مهرنوشت - جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف 5 تن میوه خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 580 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سرهنگ سیدرضا مکی اظهار داشت: این محموله شامل ۵ تن میوه لوکس خارجی بود که به هنگام کنترل محورهای مواصلاتی از یک دستگاه کامیون کشف و ضبط شد.

وی بیان داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران ایستگاه بازرسی شهید مدنی استان یزد، یک دستگاه تریلی کانتینردار را که از مقصد جنوب کشور با محموله میوه عازم تهران بود برای بررسی مدارک متوقف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان ادامه داد: در بازرسی از این تریلی ۵ تن میوه قاچاق از نوع بلوط و زنجبیل که همگی فاقد مجوز گمرکی بود کشف و تریلی مذکور نیز توقیف شد.

سرهنگ مکی ارزش برآورد شده این محموله قاچاق را بنا به نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال بیان و تصریح کرد: در این رابطه ۲ متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه مقابله جدی و بی امان با اخلالگران نظام اقتصادی کشور از اولویت های مهم و اساسی نیروی انتظامی در سال جاری است اضافه کرد: قاچاق کالا پدیده ای است که از جهات گوناگون، حیات سالم اقتصادی و فرهنگی یک جامعه را تهدید می کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در راستای شناسایی و کشف جرایم، از عموم مردم خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه قاچاق کالا و اقدام مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را به پلیس اطلاع دهند.

وی بیان داشت: سامانه ۱۱۰ بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش و اخبار انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی شهروندان است.