مهرنوشت - بودجه سال ۹۸ کشور از سوی دولت آماده شد و به مجلس رفت تا در مورد آن بحث و بررسی شود لذا ضرورت دارد شفاف سازی لازم در آن صورت گیرد تا اخبار غیر واقعی خوراک تبلیغاتی رسانه های بیگانه نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، این روزها و با وجود تحریم های سنگین و بی سابقه دشمن شاهد وجود مشکلات اقتصادی در جامعه هستیم که کسی نمی تواند آنها را انکار کند؛ مشکلاتی در ورود و خروج کالا و ارز، کمبود مواد اولیه، عدم ثبت سفارش، تحریم شرکت ها و کارخانه های بزرگ و بعضی مشکلات دیگر داخلی که همه اینها مسائلی را در کشور به وجود آورده است.

البته مردم ما همیشه در برابر فشار دشمنان با اتحاد و همدلی سعی کرده و موفق هم شده اند که از این پیچ های تاریخی عبور کنند اما آنچه مهم است این است که در ۴۰ سالگی انقلاب به موضوع مهم اعتماد سازی بین مردم و حاکمیت باید بیشتر توجه کرده و سعی کنیم با شتاب بخشیدن به خدمت رسانی و جلوگیری از بعضی مسائل و مشکلات خاص جامعه بالاخص مسائل مالی اعتماد عمومی را در جامعه افزایش دهیم.

امروز شاهد این هستیم که دشمن این موضوع و مسئله مهم را هدف گرفته و ما باید اجازه ندهیم اعتماد عمومی جامعه آسیب ببیند.

بودجه سال ۹۸ کشور از سوی دولت آماده شد و به مجلس رفت تا در مورد آن بحث و بررسی شود لذا ضرورت دارد شفاف سازی لازم در آن صورت گیرد تا اخبار غیر واقعی خوراک تبلیغاتی رسانه های بیگانه نشود.

اطلاع رسانی صحیح و درست از بودجه و نهادهایی که از این بودجه سهمی دارند و از همه مهمتر عملکرد این موسسات و نهادها می تواند کمک بزرگی به شفافیت در بودجه ۹۸ باشد؛ اقدام خوبی که از سال گذشته انجام شد اما نیاز است به صورت کامل این موضوع برای مردم بیان شود.

موسساتی که از بودجه ملی تزریق می شوند باید گزارش عملکرد بدهند و بعد از ۴۰ سال اجازه ندهند نگاه ها به سمت آنها منفی باشد و این بزرگترین حرکت در جهت تقویت اعتماد عمومی جامعه است.

به هر حال هم اکنون فرصت خوبی است که مجلس و دولت و از همه مهمتر نهادهای نظارتی تا جایی که ممکن است عدالت را در بودجه رعایت کنند و سعی کنند در جهت خدمت بیشتر به مردم اولویت ها را در شرایط خاص فعلی در نظر بگیرند و اعتبارات بر اساس عملکردها توزیع شود و بعد از دو مرحله شفاف سازی لازم در جهت تقویت اعتماد عمومی صورت گیرد.

اسدالله ربانی مهر
کارشناس ارشد مدیریت بین الملل