مهرنوشت - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد با اشاره به رتبه برتر این مجموعه در بخش درآمدهای دستگاهها گفت: در 9 ماه امسال درآمدهای این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال قبل 71 درصد رشد یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد، علی کریمی در این خصوص اظهار داشت: این مجموعه در بخش های مختلفی همچون صدور سند مالکیت، ثبت شرکتها ، اجرای اسناد رسمی و نقل و انتقال مالکیت توسط دفاتر دفاتر اسناد رسمی فعالیت دارد.

وی افزود: در بخش درآمدها، در ۹ ماه امسال ۹۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درآمد داشته ایم که نسبت به برنامه مصوب، ۶۱ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۷۱ درصد افزایش دارد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد با بیان اینکه این افزایش درآمد حاصل زحمات و تلاش همکاران استان و واحدهای تابعه است، تصریح کرد: این اداره کل طی چند سال اخیر بالاترین درآمد را در میان دستگاههای استان داشته است.

وی با اعلام اینکه ثبت اسناد در ارائه خدمات هلال احمر نقش مهم و بسزایی را ارائه می کند ادامه داد: ۴۲ درصد این درآمدها به هلال احمر و هشت درصد نیز به شهرداری اختصاص می یابد.

کریمی درباره سایر فعالیتها نیز گفت: در این مدت ۴۲هزار و ۹۲۸ برگ سند در قالب ماده ۲۱، ماده ۲۲، وقف، دولت، مسکن مهر و غیره صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از پنج درصد افزایش دارد که این رشد تا پایان سال حدود ۱۰ درصد خواهد شد.

به گفته وی، پیشرفت قانون حدنگار (کاداستر ) شهری ۹۵درصد، کاداستر روستایی ۳۵درصد، مجموع مساحت به هکتار وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی ۱۰۰درصد بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد درباره قانون تعیین تکلیف ساختمان فاقد سند خاطرنشان کرد: این قانون از سال ۱۳۹۲ در سراسر کشور ابلاغ و اجرا شده که در قالب آن، ساختمان های بدون سند پس از طی مراحل قانونی، سند مالکیت کاداستری دریافت می کنند.

کریمی با بیان اینکه قانون حدنگار یا کاداستر از سال ۱۳۹۴ مصوب و اجرا شده است، گفت: در این قانون، تمام املاک و زمین ها، کوهها و دریاها تعیین تکلیف شده و برای آنها سند مالکیت کاداستری صادر خواهد شد.