مهرنوشت - مدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان اینکه نهضت سوادآموزی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در زندان‌های یزد اجرا می‌شود گفت: طبق آمارها مددجویانی که در نهضت سوادآموزی شرکت کردند کمترین بازگشت به زندان را داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، رضا ذوالفعلی نژاد ظهر امروز در همایش بزرگ سوادآموزی در زندان مرکزی یزد اجرای طرح سوادآموزی در زندان‌ها را بسیار موثر ارزیابی کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح در زندان‌ها نشان داده است که هر مددجوی زندانی در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شرکت کرده است کمترین بازگشت را به زندان داشته است.

مدیرکل زندان‌های استان یزد با اشاره به اهداف برگزاری کلاس‌های نهضت سوادآموزی در زندان‌های استان گفت: اهداف بسیاری برای برگزاری طرح‌های نهضت سوادآموزی در استان یزد دنبال می‌شود که مهمترین آن‌ها توانمند سازی زندانیان با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ریشه کن کردن بی سوادی در بین این افراد است تا بتوانند نسبت به آینده خود برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای اجرای برنامه‌هایی مثل نهضت سوادآموزی برنامه‌ریزی‌هایی بسیاری صورت گرفته تا اینکه بتواند نتایج مثبتی را در پی داشته باشد که به لطف و یاری خدای متعال تاکنون با موفقیت برگزار و اجرا شده و طبق آمار هم نتایج مثبت آن را شاهد بودیم.

مرآت امین الرعایا، معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در ادامه این همایش با بیان گزارشی از عملکرد زندان‌های استان و تشریح نحوه اجرای برنامه‌های سوادآموزی در زندان‌ها در چارچوب دستور العمل‌های ابلاغی پرداخت.

وی اضافه کرد: برگزاری این چنین برنامه‌هایی در زندان‌ها سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از بروز خطا و اشتباه از سوی مددجویان زندان‌ها می‌شود.

به گزارش مهرنوشت، در پایان همایش بزرگ سوادآموزی در زندان مرکزی یزد فعالین امر سوادآموزی و همچنین مددجویان برگزیده در نهضت سوادآموزی زندان مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.

  • منبع خبر : روابط عمومی