مهرنوشت - نماینده عالی قوه قضائیه در استان یزد گفت: ارتباط با مردم، تعدیل انتظارات و توقعات مراجعین به دستگاه در چارچوب شرع و قانون از مسئولیت های سنگین دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در ادارات اجرایی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محمد رضا حبیبی در گردهمایی مسئولین حوزه های نمایندگی ولی فقیه در ادارات کل منابع طبیعی و آبخیز داری منطقه یک کشور، اظهار داشت: سازمان جنگل ها و مراتع یکی از متولیان حقوق عامه و مجاری حفظ حقوق عامه در استان ها محسوب می گردد که تبعا بر این اساس نقش مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در این ادارات نیز نقشی اساسی و اثر گذار است.

وی فرهنگ سازی و ارتقاء احساس مسئولیت جامعه در قبال انفال و منابع طبیعی را یک از وظایف مهم مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه برشمرد و بیان داشت: بدون تردید تحقق این هدف به تنهایی میسر نیست و در این زمینه باید از ائمه جمعه، علمای بلاد و سایر نهاد های فرهنگی و مردمی یاری گرفت.

وی بر حفظ حقوق خصوصی آحاد جامعه به موازات حفظ و صیانت از حقوق عمومی تأکید کرد و ابراز داشت: مسکن و شهر سازی و سازمان جنگل های و منابع طبیعی باید ضمن صیانت از اموال دولتی و عمومی نسبت به کمترین حق خصوصی افراد نیز حساس باشند و هیچ یک از این دو یعنی حقوقی عمومی و حقوق خصوصی نباید فدای یکدیگر شوند و هر یک در جای خود محترم هستند.

این مقام قضایی شناسنامه دار کردن اراضی دولتی را خواستار شد و گفت: باید مراحل شناسایی، تأیید و ثبت و شناسنامه دار شدن اراضی دولتی با سرعت و دقت انجام گیرد که این مهم از طمع افراد فرصت طلب و سود جو پیشگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر شناسنامه دار نمودن اراضی دولتی به درستی انجام گیرد بدون تردید از سرازیر شدن این گونه پرونده ها به دادگستری نیز جلوگیری می گردد.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به حاکمیت اسلام و جریان پیدا کردن احکام نورانی اسلام در همه ارکان و شئون حاکمیت کشور، اظهار داشت: در نظام اسلامی همه قوا و دستگاه ها در این مسیر حرکت می کنند و نباید قانونی، مصوبه ای و یا بخشنامه ای برخلاف قوانین اسلامی تصویب گردد.

وی اظهار داشت: بنا به صراحت قانون اساسی در نظام اسلامی همه قوانین پس از تصویب باید به تأیید فقهای شورای نگهبان برسد تا هرگز قانونی بر خلاف شرع مقدس تصویب نگردد و در قوه ی مجریه نیز رئیس جمهور پس از انتخاب با رأی مستقیم مردم با آغاز به کار می کند.

حبیبی خاطرنشان کرد: در دستگاه قضایی نیز رئیس قوه منصوب مستقیم ولی فقیه است و تمام قضات در اقصی نقاط میهن اسلامی که به خدمت مشغول هستند حکم انتصاب از رئیس قوه قضاییه دارند که با این وصف استقلال دستگاه قضائی به خوبی حفظ می شود.

وی افزود: همه این موارد بیانگر این واقعیت است که در نظام اسلامی ضمن احترام کامل به رای مردم و نقش آنان در انتخاب کارگزاران، از احکام نورانی اسلام هم صیانت می شود.