مهرنوشت - مدیرکل زندان های استان یزد از داوری پیشکسوتان تئاتر این شهر در نخستین جشنواره استانی زندانیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، رضا ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: احمدعلی مهدی نژاد و تقی احتیاط هنرمندان پیشکسوت و برجسته تئاتر استان داوری نخستین دوره از جشنواره استانی تئاتر زندانیان را به عهده دارند.

وی ادامه داد: احمدعلی مهدی نژاد، نویسنده، کارگردان و بازیگر شهیر یزدی به همراه محمدتقی احتیاط، کارگردان، بازیگر و از پیشکسوتان برجسته تئاتر یزد، داوری در نخستین جشنواره تئاتر استانی زندانیان را عهده دار شدند.

مدیرکل زندان های یزد با بیان اینکه داوران سابقه داوری تئاتر در جشنواره های مختلف کشوری را دارند اضافه کرد: حمیدرضا استادیان نیز هیئت داوران این جشنواره را به عنوان سومین داور همراهی می کند.

وی افزود: محمدجباری از بازیگران پیشکسوت تئاتر و تلویزیون استان نیز به عنوان منتقد در نخستین جشنواره تئاتر استانی مددجویان حضور خواهد داشت.

مدیرکل زندان های استان یزد اظهار داشت: پس از اعلام فراخوان بیش از ۲۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال که در نهایت ۱۵ نمایش صحنه ای به بخش مسابقه راه یافتند.

وی عنوان کرد: نخستین دوره جشنواره تئاتر استانی زندانیان یزد با هدف توسعه فعالیت های هنری در بین مددجویان برنامه ریزی شده که با هنرنمایی مددجویان برگزار خواهد شد.

ذوالفعلی نژاد افزود: این آثار با همکاری امور هنری زندان ها تهیه و توسط مددجویان کارگردانی و آماده اجرا شده که در روزهای ۱۹ و ۲۰ دی ماه به میزبانی زندان مرکزی یزد برگزار می شود.