مهرنوشت – مدیرکل زندان های استان یزد گفت: شش مددجوی محکوم مالی جرائم غیر عمد اندرزگاه نسوان در انتظار 14 میلیارد کمک مالی برای آزادی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، رضا ذوالفعلی نژاد در دیدار با مدیر کل اموربانوان و خانواده استانداری یزد ضمن تشریح وضعیت مددجویان اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد به بیان فعالیت های صورت گرفته در راستای اصلاح و تربیت مددجویان در زندان های استان به ویژه اندرزگاه نسوان پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات مالی مددجویان این اندرزگاه اظهار داشت: بانوان مددجوی واجد شرایط برای نخستین بار در استان یزد رای باز شدند و ضمن فراهم آمدن زمینه اشتغال و کسب درآمد برای آنها می توانند پس از پایان ساعت کاری روزانه، به محل زندگی خود برگردند.

مدیرکل زندان های استان یزد عنوان کرد: هم اکنون در اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد ۶ مددجوی محکوم مالی جرائم غیر عمد هستند که برای آزادی آنها بیش از ۱۴ میلیارد ریال نیاز است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد هم در این نشست از بانوان خیری که حضور داشتند خواست تا همکاری نزدیکی با مجموعه زندان های استان یزد داشته باشند.

فاطمه دانش یزدی با تاکید بر اینکه خیران و به ویژه بانوان نیکوکار هرچه سریعتر زمینه آزادی این محکومان را فراهم سازند ادامه داد: بانوان نیکوکار یزدی برای آزادی مددجویان محکوم مالی غیر عمد در زندان عزم جدی داشته باشند و در این مسیر هرکس را می توانند همراه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد همچنین از اجرای طرح اکرام فاطمیه در ایام سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) خبر داد و اظهار داشت: عواید حاصل از اجرای این طرح به کمک برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد اختصاص خواهد یافت.