مهرنوشت - دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سال انقلاب یزد گفت: امسال باید یک نهضت خدمت رسانی در مساجد یزد و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب تشکیل و به وسیله آن به مشکلات مردم رسیدگی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سعید زارع در نشست کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان یزد اظهار داشت: بحث کمیته مساجد در سال‌های قبل نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشت و در ارزیابی‌های صورت گرفته، این کمیته جایگاه خوبی در بین سایر کمیته‌ها کسب کرده است.

وی با تاکید بر اینکه امسال هجمه‌های دشمنان را نسبت به چهلمین سال انقلاب مشاهده می‌کنیم گفت: دشمن تمام تلاش خود را کرد که بتواند مانع رسیدن انقلاب به چهلمین سال پیروزی خود شود و امسال هم بر اساس محاسبات غلط خود بیان کرده بودند که ما جشن کریسمس را در ایران می‌گیریم که به حمدالله این توطئه آنها هم خنثی شد.

زارع خاطرنشان کرد: در طول ۴۰ سال انقلاب نقش مسجد در پیروزی و تداوم انقلاب بسیار گسترده است و امروز ما باید از این فضا برای برگزاری مراسم‌های مختلف چهلمین سالگرد انقلاب اقدامات گسترده‌ای برداریم.

جانشین رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه داد: لازم است برنامه‌ای فراگیر در استان یزد با محوریت مساجد انجام شود و نقش محوری مسجد در انقلاب را احیا کنیم.

زارع تصریح کرد: نگاه ما به چهلمین سالگرد انقلاب برگزاری یک جشن ساده نیست و اگر امسال بتوانیم با کمک روحانیت مساجد، نهضت خدمت‌رسانی را در مساجد ارائه کنیم و در این نهضت کاسبان و بازاریان و توانمندان محلات مختلف حضور داشته باشند می‌توان انتظار تاثیر خوب و موثر داشت.

وی افزود: کارنامه انقلاب اسلامی در استان یزد در حوزه مساجد را باید بررسی و تحلیل کنیم و از افرادی که در راه پیشرفت جایگاه استان یزد در این حوزه تجلیل به عمل آوریم.

دبیر ستاد دهه فجر استان یزد افزود: بحث بصری مساجد هم در این ایام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و لازم است که نسبت به این موضوع با در نظر گرفتن ایام فاطمیه توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

زارع ادامه داد: ایام فاطمیه یکی از دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی ایران می دانیم و همه باید دقت لازم را داشته باشیم که نهایت احترام به این ایام را حفظ کنیم.