مهرنوشت - نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به تعلل وزارت کشور عنوان کرد: شورای شهر انتظار داشت وزارت کشور با صراحت نسبت به موضوع شهردار برخورد کند چون شورا به وظیفه خود به درستی عمل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، مرتضی شایق در صد و بیست و هفتمین نشست شورای شهر یزد با بیان اینکه نظام و انقلاب اسلامی یک نظام دموکراسی است اظهار داشت: وزارت کشور باید صراحتا اعلام می کرد که عدم صلاحیت یا تایید صلاحیت نه اینکه شورای شهر و مردم یزد را معطل بگذارند.

وی با بیان اینکه انتظار از شخص وزیر کشور و وزارت کشور و سایر وزرایی که در این زمینه مرتبط هستند داریم که پاسخگو باشند ادامه داد: اینکه دیگران کم کاری کنند و ما در شورای شهر یزد پاسخگو باشیم زیبنده نیست و نمی توان پاسخ داد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه شواری شهر یزد به وظیفه خود در ارتباط با انتخاب و معرفی شهردار یزد اقدام کرده گفت: درخواست ما این است که حقی که برای شورای شهر در نظر گرفته شده ادا شود و جواب مثبت یا منفی به این درخواست شورای شهر یزد داده شود و امور شهر یزد را معطل نکنند.

وی با تاکید بر اینکه تعلل وزارت کشور به ضرر یزد تمام شد تصریح کرد: این انتظار را داریم که نسبت به این موضوع با جدیت ورود کنند و نگذارند که حق یزد به این صورت پایمال شود.

نایب رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه اعضای شورای شهر یزد خواستار ارسال موضوع به هیئت حل اختلاف کشوری و رسیدگی این موضوع توسط شورای حل اختلاف شدند اضافه کرد: با فرهمند شهردار یزد توسط شورای اسلامی شهر یزد در مدت قانونی، وزارت کشور همچنان و با گذشت بیش از ۶۰ روز اقدام به صدور حکم تایید یا رد صلاحیت وی نکرده است.

وی تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر یزد چند مرتبه در این رابطه با مسئولان استانی و کشوری دیدار کرده و بر این انتخاب تاکید دارند.

به گزارش مهرنوشت، رسیدگی به اختلاف وزارت کشور و شورای شهر یزد در انتخاب شهردار با  ۸ رای مثبت و یک رای ممتنع به شورای حل اختلاف موکول شد.