مهرنوشت - رئیس شورای شهر یزد با اشاره به اختلاف نظر بین شورای شهر یزد و وزارت کشور گفت: تعیین تکلیف شهردار یزد به عهده شورای حل اختلاف است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، غلامعلی سفید در صد و بیست و هفتمین نشست علنی شورای شهر یزد با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا اظهار داشت: امید است همه از سیره این بانوی بزرگ اسلام در سطح زندگی الگو بگیریم.

وی با بیان اینکه ۲۹ دیماه روز هوای پاک نامگذاری شده است ادامه داد: وظایف همه حکومت ها تامین آب و هوای پاک و سپس غذا و امنیت و … برای مردم خود است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه امید است شهرداری ها به ویژه شهرداری یزد نیز در این مهم اقدام کند اضافه کرد: گرچه تحقق آن نیاز به تغییر سبک زندگی و تغییر رفتار ما دارد اما باید به گونه ای حرکت کنیم که حداقل هوای سالمی برای نسل های بعد داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای ارتش و اتوبوس دانشجویان عنوان کرد: امید است روز به روز شاهد حادث کمتری باشیم که دست بشر در آن دخیل است در حالیکه سایر کشورها خود را در برابر بلایای طبیعی ایمن می کنند.

سفید همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره بزرگان انقلاب و شیعه اضافه کرد: بزرگان ما همواره شخصیت موثری در کشور بودند و با مسئولیت هایی که داشتند کمک موثری به پیشرفت دین و انقلاب اسلامی کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم صدور حکم شهردار منتخب شورا از سوی وزارت کشور اظهار داشت: نامه ای از سوی وزارت کشور با این مضمون که تاکنون احراز صلاحیت صورت نگرفته به شورا رسیده است.

سفید بیان داشت: شورای شهر نیز پاسخ داده که باید ظرف ۱۰ روز یا باید حکم صادر می شده و یا اینکه عدم احراز صلاحت شود که متاسفانه هیچکدام صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: این نامه نیز بی پاسخ مانده و در شورا مطرح شد که شورای حل اختلاف به موضوع اختلافی شورای شهر یزد و وزارت کشور ورود کند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: این موضوع با رای اکثریت اعضای شورای شهر یزد به شورای حل اختلاف ارجاع خواهد شد تا وضعیت شهردار یزد تعیین تکلیف شود.