مهرنوشت - فرماندار مهریز با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: ارتقای فرهنگ کتابخوانی موجب رشد سطح آگاهی جامعه می شود.

سیدمحمد رستگاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب یزد در گفتگو با خبرنگار مهرنوشت اظهار داشت: نمایشگاه کتاب، مطبوعات محلی و رسانه های دیجیتال با استقبال خوبی مواجه شده و به لحاظ کمی و کیفی مطلوب است.

وی با بیان اینکه حضور ناشران از نقاط مختلف کشور و کمیت و کیفیت کتب ستودنی است ادامه داد: در شرایط فعلی اقتصادی که قیمت کتاب و کاغذ نیز بالاست به نظر می رسید که خرید کتاب چندان مورد توجه نباشد اما اغلب مردم با دست پر از نمایشگاه خارج می شوند.

فرماندار مهریز با اشاره به حضور نوجوانان و جوانان در نمایشگاه کتاب اضافه کرد: در شرایطی که فضای مجازی به شدت پر مخاطب است و نسل جوان و نوجوان توجه خاصی به این فضا دارد، برگزاری نمایشگاه می تواند تغییر فضای فرهنگی نسل نوجوان را رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه ،نیازمند مشارکت همه اقشار به خصوص متولیان امور فرهنگی است بیان داشت: برگزاری برنامه های متنوع و جنبی نمایشگاه همچنین حضور خانواده ها در نمایشگاه و بازدید از غرفه ها نقش موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد و نشان می دهد که اهل مطالعه هستند.

رستگاری با اشاره به لزوم برگزاری نمایشگاه های کوچکتر و متعدد در سطح شهر عنوان کرد: همچنین برگزاری برنامه های جنبی مرتبط با حوزه کتاب می تواند توسعه فرهنگ کتابخوانی را منجر شود.

فرماندار مهریز، ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه را از مسائل مهم فرهنگی عنوان و تصریح کرد: ارتقای فرهنگ کتابخوانی در جامعه بدون تردید بالا بردن سطح آگاهی جامعه و به دنبال آن توسعه فرهنگی را به همراه خواهد داشت.