مهرنوشت - رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه سفر 2 میلیون گردشگر به یزد از رشد دو برابری گردشگری در نورز امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، غلامعلی سفید در دیدار برخی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد اظهار داشت: روند انتخاب شهردار شهر جهانی یزد توسط شورای شهر قانونی بوده و شورا وظیفه خودش را در مهلت قانونی و بسیار زودتر از آن انجام داد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: اولین انتخاب شورای شهر یزد هم شخصی بود که خرد جمعی یزد وی را پذیرفت و همه از وی حمایت لازم را انجام دادند اما توسط وزارت کشور تایید نشد.

سفید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان یزد به ویژه ظرفیت‌های گردشگری افزود: جمعیت گردشگران یزد سال گذشته در ایام نوروز ۸۵۰ هزار نفر بوده و امسال این آمار به بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسید که بیش از دو برابر سال گذشته است.

وی با بیان اینکه تاکید شورا بر نظافت شهر یزد و میزبانی مناسب از گردشگران بود ادامه داد: با وجود این افزایش آمار خدمات ارائه شده به شدت مورد تایید و رضایت گردشگران بود و هیچ زمانی نبود که در شهر عدم نظافت به صورت محسوس دیده شود و در طول روز چند مرتبه بحث نظافت معابر در شهر یزد انجام می‌شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه تلاش شد تا شهر یزد نبود شهردار را احساس نکند و کم و کاستی در این زمینه نباشد اضافه کرد: وضعیت ارائه خدمات به حدی بود که اصلا نبود شهردار احساس نمی‌شد و مجموعه شهرداری با سرپرستی آقای مشتاقیون به نحو بسیار مطلوبی امور را پیش بردند.

سفید در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به وقوع سیل در برخی نقاط کشور از جمله گلستان، لرستان و خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: الان مقداری از امکانات شهرداری یزد برای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده اعزام شده‌اند و با این وجود باز هم با تمام توان فعالیت صورت گرفته است.

وی افزود: بیشترین بحث خدمت‌رسانی در سطح شهر در ایام نوروز و برای گردشگران نوروزی و شهروندان یزدی، توسط شهرداری انجام شده است.

ونوس عامری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر یزد هم در این دیدار اظهار داشت: به نظر می‌رسد که در حق شورا در بحث انتخاب شهردار اجحاف می‌شود چرا که اتفاقا رکورد انتخاب شهردار در کل کشور مربوط به یزد است و هیچ شورایی به اندازه ما شهردار انتخاب نکرده است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: شورای شهر در مهلت مقرر شهردار انتخاب کرد ولی بحث با وزارت کشور طول کشید و شورا در این زمینه مقصر نبود؛ ما خواهان آقای زینی‌وند بودیم که از وزیر کشور پست گرفت و به سیستان و بلوچستان رفت و دوباره هم آقای سید حسینی را انتخاب کردیم که باز هم وزارت کشور گزینه یزد را تایید نکرد.