مهرنوشت - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد با گرامیداشت روز صنعت، بیان داشت: برای اولین بار از قریب پنج کارفرمای نمونه استان که در سال گذشته به نوعی حامی کارگران خود بودند، تجلیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت؛ سید علی اکبر کلانتر با گرامیداشت روز صنعت، بیان داشت: مراسم گرامیداشت روز صنعت در هیجدهم تیرماه با حضور مسئولان کشوری و استانی در مجموعه سیب و نار برگزار می‎شود. در این مراسم از ۲۴ واحد صنعتی نمونه و برای اولین بار از قریب پنج کارفرمای نمونه استان که در سال گذشته به نوعی حامی کارگران خود بودند، تجلیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که خانه صمت استان یزد متشکل از ۱۵ انجمن تخصصی صنایع همگن در استان است، اظهار کرد: خوشبختانه در سال های اخیر تعامل خوبی بین مجموعه حاکمیت با بخش خصوصی جهت رفع مشکلات تولید اتفاق افتاده است به نحوی که تمام روسای انجمن های تخصصی صنایع استان به عنوان اعضای این خانه با حضور در نشست‎های ستاد اقتصاد مقاومتی استان ضمن طرح مشکلات، پیگیر رفع فعالان حوزه خود هستند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان همچنین عنوان کرد: در راستای پیگیری مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی نیز کمیته پایشی در استان به دبیری خانه صنعت و معدن استان شکل گرفته که با برگزاری جلسات هفتگی پیگیر مطالبات تولیدکنندگان براساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان است.

وی با بیان این که تنها در سال گذشته قریب ۲۹۰ مصوبه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان در موضوعات مختلف حتی مسائل غیرمرتبط با خانه صمت به کمیته پایش مصوبات جهت پیگیری ارائه شده است، تصریح کرد: تقریباً نیمی از این مصوبات اجرا شده و برخی نیز به مرحله اجرا در نیامده به دلیل غیرقابل اجرا بودن آنها به خاطر لزوم تصمیم گیری در سطوح مجلس یا هیات دولت بوده که گزارش آنها به ستاد ارائه شده تا پیشنهاداتی برای رفع آنها به تهران ارسال شود.

کلانتر خاطرنشان کرد: پیشنهاد خانه صمت در مورد همکاری دستگاه‎‎های اجرایی برای تحقق مصوبات ستاد این بوده که دستگاه‎های نمونه در این حوزه تجلیل و بدترین دستگاه‌های اجرایی در این رابطه توبیخ و نواقص آنها در ارزیابی عملکرد دستگاه‎های اجرایی لحاظ شود.

  • منبع خبر : برنا