مهرنوشت - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر استان یزد از راه اندازی دو رشته جدید در مقطع دکترا و هفت رشته جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محسن برزگری با اشاره به اینکه دو رشته جدید در مقطع دکترا شامل گردشگری و روانشناسی در دانشگاه علم و هنر یزد راه اندازی شده است، اظهار داشت: از آنجا که یزد به عنوان یک شهر تاریخی ثبت جهانی شده، رشته گردشگری می تواند در این استان بسیار کارآمد، مفید و موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه این رشته در دانشگاه های بسیار محدودی ارائه می شود، افزود: اکنون دانشگاه علم و هنر یزد، سومین دانشگاهی است که در کشور به ارائه این رشته در مقطع دکترا پرداخته است.

برزگری خاطرنشان کرد: هر یک از رشته های راه اندازی شده در مقطع دکترا، هفت نفر ظرفیت پذیرش دارند که البته تعداد زیادی اقدام به ثبت نام کردند که مصاحبه انجام شده و منتظر اعلام نظر سازمان سنجش تا پایان شهریورماه هستیم.

وی در مورد رشته روانشناسی نیز عنوان کرد: در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، رشته روانشناسی ارائه شده بود که اکنون با راه اندازی این رشته در مقطع دکترا، امکان تحصیل در هر سه مقطع فراهم شده است.

برزگری یادآور شد: در همین راستا، کلینیک تخصصی روانشناسی نیز در دانشگاه علم و هنر راه اندازی می شود و تمام همشهریان استان یزد می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر یزد همچنین از راه اندازی سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: این رشته ها شامل حقوق خصوصی، مشاوره خانواده و مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک است.

وی افزود: در مقطع کارشناسی نیز چهار رشته شامل طراحی و ساخت طلا و جواهر، تلویزیون و هنرهای دیجیتال، گردشگری و علوم تربیتی راه اندازی شده که در هر رشته ظرفیت پذیرش ۶۰ نفر وجود دارد.

برزگری، مجموع کد رشته های فعال در دانشگاه علم و هنر یزد را ۷۸ مورد اعلام کرد و یادآور شد ۳۳ کد رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۳۰ کد رشته در کارشناسی پیوسته، هشت کد رشته در کارشناسی ناپیوسته، پنج رشته در کاردانی و دو کد رشته در مقطع دکترا فعال است.