مهرنوشت - مدیر روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از راه اندازی و آغاز به کار سامانه ثبت بازنشستگی پیش از موعد از تیرماه در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی مهرنوشت، محمدجواد حیدری در نشست کارشناسان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت اظهار داشت: از اول تیر ماه ثبت مشخصات متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد در  مشاغل سخت و زیان آور در سامانه اینترنتی مشاغل سخت و زیان آور به نشانی https://sakht.mcls.gov.ir اجباری می شود.

وی اضافه کرد: متقاضیانی که در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار بوده و درخواست بازنشستگی پیش از موعد را دارند با مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب این اداره کل، اطلاعات فردی خود در این سامانه ثبت نمایند.

وی بیان داشت: پس از تکمیل همه فیلد های ثبت نام توسط سامانه به متقاضی کدرهگیری داده می شود.

حیدری در پاسخ به این سوال که در صورت بروز مشکل در تکمیل فرم ثبت نام و لزوم ویرایش سامانه، مراحل کار چگونه است خاطر نشان کرد: متقاضیان باید به دفاتر پیشخوانی که در آنجا ثبت نام نموده اند مراجعه نمایند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیان می توانند از این پس با کدرهگیری وارد سامانه شده و در قسمت اعلام نتیجه رای کمیته بدوی و یا مرحله ای که در خواست وی در حال بررسی می باشد را ملاحظه نماید.

مدیر روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: متقاضیانی که نسبت به رای بدوی اعتراض دارند، در مهلت ۱۵ روزه اداری پس از ابلاغ رأی کمیته، با مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان جهت ثبت اعتراض و تکمیل فرم شماره ۴ اقدام نماید.