مهرنوشت - نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه غدیر نباید صرفا به برگزاری جشن های یک روزه خلاصه شود، گفت: معرفت افزایی نسبت به غدیر در جامعه وظیفه ای همگانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست بنیان بین‌المللی غدیر یزد با تاکید بر اینکه باید ایام غدیر و دیگر ایام شادی و سرور اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم و همه نسبت به آن احساس وظیفه داشته باشیم اظهار داشت: در حوزه غدیر هم باید هیئت‌های مذهبی و خیران به میدان بیایند و همچون برنامه‌های عزاداری محرم، نسبت به برنامه‌های جشن و معرفت‌افزایی غدیر هم مشارکت همگانی را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه غدیر باید به معنای واقعی احیا شود گفت: نباید بحث غدیر را صرفا به یک روز جشن گرفتن خلاصه کنیم و پس از آن تا سال آینده هیچ برنامه‌ای برای آن نداشته باشیم، غدیر در واقع شناخت و معرفت پیدا کردن نسبت به امیرالمومنین(ع) و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد معرفت‌افزایی نسبت به غدیر در سطح اجتماع را از اهمیت بسیار بالایی دانست و گفت: تمام دستگاه ها و نهادهای مرتبط باید در راستای ترویج معارف اهل بیت، محبت اهل بیت و شناخت غدیر تلاش بالایی داشته باشند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال خاموش کردن غدیر در بین شیعیان است گفت: متاسفانه در طول دوره‌ای توجه نسبت به بحث غدیر کم بوده و الان باید با جدیت بیشتری در راستای احیای این ارزش والا استفاده کنیم.

در حوزه فعالیت های غدیر نباید خود را محدود به برگزاری جلسات بنیاد کنیم و باید سعی کنیم هر یک از ما وظایف خود را به صورت کامل انجام دهیم و در این زمینه از ظرفیت جلسات مجازی و ویدئو کنفرانسی نهایت استفاده را ببریم.

حجت الاسلام نجیمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد هم در این نشست به بیان توضیحاتی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در مورد مصوبات این بنیاد پرداخت. در ادامه این نشست سایر مدیران حاضر در جلسه به بیان برنامه های خود در ارتباط با بزرگداشت غدیر و تبیین جایگاه غدیر در سطح جامعه پرداختند.