مهرنوشت - با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان یزد، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در جمع رؤسای مراکز علمی کاربردی استان یزد ضمن تشکر از زحمات دکتر محمد صالح احمدی رئیس اسبق واحد استانی یزد، دکتر عباسعلی جعفری را به عنوان سرپرست جدید این  واحد استانی منصوب کرد.

محمدحسین امید بیان کرد: با توجه به اینکه دکتر احمدی بومی استان یزد نبود ولی با تسلط  بر حوزه های مختلف با تلاش و پیگیری های که انجام داد توانست تا حدود زیادی خلاء های آموزش علمی کاربردی در این استان را پوشش دهد و در این زمینه عملکرد بسیار رضایت بخشی داشت.

وی از دکتر جعفری نیز برای قبول پذیرش این مسئولیت تشکر کرد و گفت: باید با همکاری همه مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد رویه قبلی ادامه داشته باشد و با تمرکز بر دوره های کوتاه مدت  در حوزه های مختلف ازجمله گردشگری و صنایع دستی و هچنین حوزه کشاورزی اقدامات صورت گرفته تکمیل شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به بیماری کرونا و وضعیت پیش آمده در خصوص برگزاری کلاس های دانشگاه بصورت مجازی و همچنین برگزاری امتحانات پایان ترم اشاره کرد و گفت: در شرایط سختی به سر می بریم و این مختص این دانشگاه نیست و همه دانشگاه ها و حوزه آموزش کشور درگیر این موضوع هستند و به احتمال زیاد در ترم آینده هم این موضوع ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های مجازی باید برای برگزاری ۱۰۹۳۰۰ کلاس درس برنامه ریزی صورت می گرفت که البته با تلاش های که از آغازین روزهای سال جدید و حتی در ایام تعطیلات نوروزی صورت گرفت توانستیم بخش زیادی از این مشکلات را برطرف کنیم و در ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص برگزاری کلاس های مجازی جزء ۴ دانشگاه برتر کشور می باشیم.

محمدحسین امید عنوان کرد: با توجه به شرایط ناپایدار این بیماری و روند شیوع متفاوت آن در استان ها، اختیار چگونگی برگزاری کلاس های مجازی را به استان ها می دهیم و استان ها نیز می توانند بصورت مستقل یامنطقه ای با توجه به شرایط تصمیم گیری کنند .

وی خطاب به رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان یزد گفت: تمرکز کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی بر روی برگزاری دوره های کوتاه مدت است، چنانچه دستگاهی در هر استانی متقاضی برگزاری دوره های کوتاه مدت باشد ما به راحتی و با تفویض اختیار به واحد استانی روند برگزاری این دوره ها را تسهیل و در کوتاه ترین زمان برگزار خواهد شد.

در پایان این مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اهداء لوح تقدیر از زحمات دکتر محمد صالح احمدی در طول دوره ۴ ساله مسئولیتش در واحد استانی یزد تقدیر و دکتر عباسعلی جعفری را بعنوان سرپرست جدید این واحد استانی منصوب کرد.

به گزارش مهرنوشت، در حاشیه سفر دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به استان یزد نیز از مدرسان برتر مراکز آموزش علمی کاربردی استان یزد، تجلیل به عمل آمد.