مهرنوشت-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه همچنان ۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند گفت: احتمال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا بعد از عزاداری‌های محرم وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری مهرنوشت، سلمانی با اشاره به وضعیت شهرستان‌های استان افزود: هفتم شهریور ماه هشت بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان خاتم شناسایی شده اند.

وی افزود: این در حالیست که تعداد مبتلایان در این شهرستان در سه ماه فصل بهار مجموعا هشت نفر بود و در ۲ ماه اخیر به ۸۹ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: هر چند وضعیت شهرستان اشکذر زرد است، ولی در این شهرستان نیز شش بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شد.

سلمانی افزود: شهرستان‌های اردکان، بافق و بهاباد در وضعیت نارنجی قرار دارند و شهرستان‌های یزد، ابرکوه، مهریز، خاتم، میبد و تفت در وضعیت قرمز هستند.

وی با آرزوی قبولی عزاداری سوگواران حسینی تاکید کرد در صورت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی ممکن است بعد از عزاداری‌های محرم تعداد مبتلایان در استان افزایش یابد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: استفاده از ماسک در مراسم عزاداری، زمان برگزاری عزاداری‌ها حداکثر ۲ ساعت، فاصله حداکثر ۲ متر از هر طرف برای عزاداران، ممنوعیت جابه جایی هیات‌ها و دسته روی، ممنوعیت توزیع نذورات و مواد غذایی، ممنوعیت برپایی موکب و ایستگاه صلواتی و ممنوعیت برگزاری عزاداری در فضا‌های سربسته از جمله موارد مهم در برگزاری آئین‌های عزاداری در شرایط حاضر است.