مهرنوشت-معاون رئیس کل دادگستری استان یزد در امور شوراهای حل اختلاف از سازش در یک فقره پرونده با موضوع تقسیم ترکه به ارزش بالغ بر 8 میلیارد ریال توسط شعبه 7 شورای حل اختلاف شهرستان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مهرنوشت، محمدرضا حداد در خصوص رسالت اصلی شورای حل اختلاف مبنی بر صلح و سازش در پرونده ها بیان داشت: شورا‌های حل اختلاف نهادی مردم محور است که توانسته است در نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش نقش بسیار موثری داشته باشد.

این مقام قضایی اظهار داشت: در کنار اثر صلح و سازش در کاهش آماری پرونده ها می توان به کاهش آسیب‌های اجتماعی و بازگشت آرامش به طرفین پرونده نیز اشاره کرد.

وی با اشاره به بخشنامه رییس دستگاه قضا در خصوص ارجاع پرونده‌ها از دادگاه و دادسرا به شورای حل اختلاف تصریح کرد: اهمیت صلح و سازش و نقش آن در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی، با اجرایی شدن آن در دستگاه قضایی و شورا‌های حل اختلاف صلح و سازش در دعاوی، روند رو به افزایشی داشته است.

حداد ابراز کرد: مبنای اصلی کار شوراهای حل اختلاف صلح و سازش بوده که بهترین و بالاترین اقدام در جامعه نیز بحساب می آید و اگر به تقویت شورا‌های حل اختلاف در جهت تحقق این رسالت، اهتمام شود نتایج خوبی برای دستگاه قضا خواهد داشت.

وی در پایان از تمامی زحمات و تلاش های بی دریغ شورای حل اختلاف ۷ یزد که در این راستا نسبت به صلح و سازش و توسعه فرهنگ اصلاح ذات‌البین طرفین اقدام کردند قدردانی کرد.