مهرنوشت-برنامه‌ های کتاب و کتابخوانی همزمان با سراسر کشور به صورت مجازی در هفته کتاب در یزد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، مجید جوادیان زاده اظهار داشت: هفته کتاب جمهوری اسلامی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه است که برنامه ‌های مختلفی در سطح کشور و همچنین استان با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌های ما نسبت به پارسال تغییر پیدا کرده است و امسال نیز به واسطه پیشگیری و قطع زنجیره کرونا بسیاری از برنامه‌ های این هفته غیرحضوری و در فضای مجازی و همچنین صدا و سیما دنبال می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: برگزاری پویش ‌های کتابخوانی با عنوان «کرونا من را کتاب‌خوان کرد» و «کتاب محبوب من» ارتباط‌ های زنده با کارشناسان حوزه ترویج کتابخوانی در فضای مجازی، نشست‌ های دورهمی بانوان کتابخوان نیز به‌صورت مجازی و روزانه، تهیه کلیپ‌ های یک دقیقه ‌ای معرفی کتاب توسط مسئولان و اشخاص شناخته شده در فضای مجازی و پخش زنده رادیوکتاب در هفته کتاب و کتابخوانی در استان یزد از جمله برنامه‌ های این هفته در استان است.

جوادیان ‌زاده گفت: استفاده از تلویزیون‌ های شهری جهت معرفی کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب، مشارکت ۱۸ کتابفروشی در طرح پاییزه کتاب و افتتاح کتابخانه تخصصی تئاتر و هنر‌های نمایشی از دیگر برنامه‌ های این دوره هفته کتاب در استان است.

وی افزود: هدف ما ترویج کتاب و کتابخوانی است که امیدواریم بتوانیم در این هفته که شعار آن نیز «دانایی و مانایی» است گامی در این جهت برداشته و تشویق و ترغیب خانواده‌ ها را در این مسیر داشته باشیم.