مهرنوشت-شهردار میبد از انعقاد قرارداد بازنگری طرح جامع خبرداد و گفت: با عقد قرارداد بازنگری طرح جامع میبد توسط راه و شهرسازی با مشاور، گام مهمی در پیشرفت و آبادانی شهر برداشته خواهد شد و این نقشه راهیست برای ده سال آینده تا بافت شهر را در تمام حوزه ها حفظ کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علیرضا نقوی در دیدار با بابایی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان درخصوص همکاری و تعامل بین این دو ارگان گفت: همکاری شهرداری و راه وشهرسازی یک همکاری لاینفک است که در اولین گام درعرصه صدور پروانه بایستی تعاملات با راه و شهرسازی صورت گیرد.

شهردار میبد ضمن انتقاد به روند طولانی شدن پاسخ به استعلامات در گذشته عنوان کرد: در حال حاضر همکاری خوبی را شاهد هستیم و اخیراً تغییرات محسوسی در خصوص روند صدور آرای کمیسیون ماده ۱۲دیده می شود و سرعت عمل افزایش یافته که از این بابت تشکر می کنم.

وی افزود: یکسری توافقاتی از گذشته انجام شده که باید با همدلی و همکاری بیشتر و سریع‌تر اسناد پیگیری شود، در واگذاری هایی صورت گرفته، انتقال سند انجام گردد تا بتوانیم خدمات شایسته تری ارائه دهیم.

شهردار میبد درخصوص لزوم زیرساخت ها در توسعه شهری بیان داشت: توسعه شهر در حوزه های عمرانی، فرهنگی و خدماتی مستلزم داشتن زیرساخت هایست که این زیرساخت، همین قطعات زمین هایست که در زمان های گذشته راه و شهرسازی به شهروندان واگذار نموده که بایستی حق السهم شهرداری از فروش زمین های دولتی براساس ضوابطی که وجود دارد پرداخت گردد.

نقوی درخصوص اولویت‌های شهرداری گفت: یکی از اولویت های ما احداث پایانه شهر میبد است که طرح آن در راه وشهرسازی استان مطرح شده و با حضور مسئولین شهرستانی پیگیری هایی در این صورت گرفته اما هنوز پاسخ مشخصی دریافت نشده است.

وی واگذاری زمین های پیرامون بام میبد را از اولویت های دیگر شهرداری عنوان و افزود: بام میبد با مساحت ۲۵ هکتار که از سوی منابع طبیعی واگذار شده بود، اکنون پروژه بازآفرینی و بازسازی آن در حال انجام است و طرح های پردیس موزه و میراث فرهنگی با محوریت معرفی تاریخی هنر، فرهنگ و آداب و رسوم شهر میبد به گردشگران، پردیس فرهنگ و هنر در راستای تقویت حس مکان و تاکید بر هویت فرهنگی و بومی، پردیس طبیعت و سلامت(باغ سلامت بانوان) نمونه کوچک شده از اکوسیستم های طبیعی کویر با آب، اماده شده که امیدواریم با همکاری شما و واگذاری مابقی زمین های مشرف به میبد بتوانیم این طرح ها را عملیاتی نماییم.

شهردار میبد در ادامه گفت: یکی دیگر از اولویت های دیگر شهرداری رفع مشکل بوستان پرستار است که در سال گذشته به مناسبت روز درختکاری و به منظور قدردانی از زحمات سفیدپوشان خط مقدم درمان و مدافعان سلامت نام این بوستان بوستان پرستار نام گذاری شد که امیدواریم با کمک شما بتوانیم این پروژه را به انجام برسانیم.

نقوی درخصوص تسریع در روند پرونده های ارجاع شده به کمیسیون ماده ۵ عنوان کرد: تمام پرونده های کمیسیون ماده ۵ به استان ارجاع داده می شود و با تعامل خوب این مجموعه در راه و شهرسازی استان، توانسته ایم خدمات سریع‌تری به شهروندان ارائه نماییم که رضایت آنان را در پی داشته است.

وی عدم تعیین تکلیف شهروندان را عامل بروز مشکلات خاص برای شهرستان عنوان کرد و افزود: تأخیر در پاسخگویی به شهروندان و عدم تعیین تکلیف آنان باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.