مهرنوشت-رئیس پلیس راهور استان یزد با بیان اینکه تمامی ترددها از طریق دوربین های کنترل ترافیک رصد می شوند گفت: برای تمامی خودرهایی که بدون مجوز از ساعت ۲۱ تا ساعت چهار بامداد تردد می‌کنند جریمه صادر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سرهنگ زارع اظهار داشت: دوربین های سطح شهر کلیه ترددها از ساعت ۲۱ تا ساعت چهار بامداد را مورد رصد قرار می دهند و تمام پلاک خودروها در سامانه ثبت می شود.

وی ادامه داد: پس از ثبت در سامانه خودرو های مجوز دار که در ساعات مذکور تردد داشته اند تفکیک شده و خودروهای بدون مجوز اعمال قانون می شوند.

رئیس پلیس راهور یزد با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ورود خودرو‌های غیر بومی به یزد اضافه کرد: ممنوعیت ورود خودرو‌های با پلاک غیر بومی به شهر‌های استان و اجرای دقیق این مصوبه ستاد استانی کرونا باعث شده است ورود این خودرو‌ها نسبت به دوره مشابه سال قبل به نصف کاهش یابد.

وی عنوان کرد: میزان این تردد‌ها دیشب هم نسبت به شب قبل از آن ۲۰ درصد کاهش نشان می‌دهد و مابقی تردد‌ها با داشتن مجوز و برای رفتن به سر کار انجام شده است.

زارع با تاکید بر اینکه تمامی خودرو‌ها اعمال قانون می‌شوند گفت: شهروندان با پلاک غیربومی برای تردد در شهر و ورود به شهر باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهنده سکونتشان در استان باشد.