مهرنوشت-سرپرستان خانوار فاقد درآمد ثابت، کدملی خود را از شماره موبایلی که به نام آنها ست به سرشماره ۶۳۶۹ پیامک کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عماد تشکری اظهار داشت: ثبت نام در طرح جبرانی معیشت خانوارها در قالب پرداخت کمک بلاعوض ماهانه ۱۰۰ هزار تومان و پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار آغاز شده است.

وی ادامه داد: سرپرست خانوارهای فاقد درآمد ثابت که در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونا خانوارها بوده اند  از آذرماه تا پایان سال جاری به مدت ۴ماه کمک بلاعوض ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان به تعداد اعضای خانوارهای پرداخت می شود که این طرح ۱۱ میلیون خانوار را شامل می شود.

تشکری افزود: تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول، یعنی فروردین سال ۱۳۹۹ درنظر گرفته می‌شود.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه تمامی افرادی که در نوبت قبل وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند می توانند  متقاضی وام باشند خاطر نشان کرد: کارمندان دولت، افراد شاغل در شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پردازان سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.

تشکری ادامه داد: متقاضیان صرفا کدملی خود را از روز سه شنبه ۴ آذرماه تا سه شنبه ۱۱ آذرماه به مدت یک هفته به وسیله تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند. شهروندان عزیز تنها یک بار پیامک ارسال کنند.

وی اضافه نمود: به پیامک های ارسالی مشمولان دو هفته دیگری پیامکی از سرشماره v.refah پاسخ داده می شود و  نیاز به حضور افراد در هیچ اداره و سازمانی نیست.

تشکری در پایان تصریح کرد: بازپرداخت وام یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد ۴درصد با اقساط ۳۰ ماهه و از یارانه معیشتی خانوارها کسر می گردد.