مهرنوشت- سخنگوی‌ دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که در هفته گذشته بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر در یزد به کرونا مبتلا شدند، گفت: ۹۷ بیمار کرونایی استان نیز در ۷ روز اخیر جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، ابراهیم سلمانی با اعلام این که در هفته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک‌هزار و ۳۹۴ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند، اظهار داشت: از مبتلایان شناسایی شده، ۴۴۷ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و سایر بیماران در منزل دوره درمان خود را طی کردند.

وی با اشاره به فوت ۱۲ بیمار دیگر در شبانه روز گذشته، عنوان کرد: متاسفانه در هفته گذشته ۹۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، بیشترین میزان مرگ و میر کرونا طی هفته گذشته مربوط به استان‌های یزد، سمنان و خراسان جنوبی بوده است.

میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته گذشته در کشور حدود ۲۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان‌های ایلام، یزد، سمنان، کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی گزارش شده است. میانگین بروز در استان‌های یادشده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور در هفته قبل حدود ۴۰ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به یزد، سمنان و خراسان جنوبی بوده است.