مهرنوشت-پس از اینکه در استان یزد شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا بودیم، استاندار یزد و ستاد کرونای استان در مصوبه ای تمام فعالیت ها به غیر از اصناف ضروری را به مدت یک هفته تعطیل کردند اما شرکت های خصوصی به مصوبه تعطیلی ستاد کرونا بی توجه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، در حالی که ستاد کرونا استان یزد هفته جاری را به صورت کامل تعطیل کرده و حتی شرکت‌های خصوصی نیز ملزم به تعطیلی هستند اما متأسفانه برخی از شرکت‌های خصوصی خود را از این قائده مستثنی دانسته و کارمندان این شرکت‌ها موظفند که در تایم اداری حضور پیدا کنند.

این اتفاق در پارک علم و فناوری یزد نمود بیشتری دارد به طوریکه شرکت‌های پارک علم و فناوری یزد در حال فعالیت هستند و حتی ارباب رجوع نیز می پذیرند.

این در حالیست که با توجه به شیوع ویروس کرونا، ابتلای این کارمندان نیز وجود دارد که تعدادشان کم نیست و هر کدام سرپرست یک خانواده هستند و می توانند اعضای خانواده را هم آلوده به این ویروس ‌کنند.

جانشین ستاد کرونا استان یزد گفته بود: بر اساس تصمیم ستاد کرونای استان یزد همه ادارات، سازمانهای دولتی و عمومی به استثنای بخش های خدمات ضروری و بیمارستان‌ها به مدت یک هفته تعطیل و فعالیت کارکنان براساس بخشنامه سازمان اداری استخدامی به‌ صورت دورکاری می‌باشد.

به گفته احمد ترحمی اعمال محدودیت‌های جدید و تعطیلی مراکز دولتی، ‌بخش‌های خصوصی، اصناف و رسته‌های شغلی از تاریخ شنبه ۸ آذر ماه به مدت یک هفته در نظر گرفته شده است.

این بخشنامه و مصوبه ستاد کرونا که به منظور جلوگیری از تجمع و پیشگیری از بیماری کرونا ابلاغ شده و علاوه بر دستگاه‌های اجرایی دولتی برای شرکت‌های خصوصی نیز لازم الاجراست.

نکته ای که در این موضوع قابل توجه است تعداد زیاد پرسنل شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد است که حجم خودروهای موجود در پارکینگ نیز گویای این امر بوده و نشان می دهد که شرکت های خصوصی از این مصوبه سرپیچی کرده اند.

این اتفاق نیز در حالی رخ داده که استان یزد به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا را در سطح کشور داشته است.

گرچه گفته شده که فعالیت شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد با موافقت ستاد کرونا و جانشین این ستاد در استان بوده است اما پیگیری های خبرنگار مهرنوشت برای روشن شدن موضوع بی نتیجه ماند اما جای این پرسش باقی است که چرا معاون استاندار یزد در جایگاه جانشین ستاد کرونای استان باید مصوبه تعطیلی یک هفته ای را نقض کرده و با فعالیت شرکت ها در سالن های سربسته پارک علم و فناوری یزد نیز موافقت کند.