مهرنوشت- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد از برگزاری سومین جشنواره قصه گویی بومی محلی به صورت مجازی با حضور 90 قصه گوی یزدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سیدحسین پیغمبری با اشاره به اینکه این جشنواره توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری برگزار می شود اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی فرهنگ بومی محلی استان یزد از طریق اجرای قصه های بومی و محلی است که توسط ۹۰ قصه گوی یزدی اجرا خواهد شد.

رئیس سومین جشنواره قصه گویی چله قصه ها ادامه داد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تبعیت از تصمیمات و مصوبات ستاد کرونا در استان تصمیم بر این شد که این جشنواره در فضای مجازی برگزار شود لذا از طریق پیج انجمن قصه گویی کانون پرورش در اینستاگرام برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره از تاریخ ۲۳ آذر ماه لغایت شب یلدا برگزار خواهد شد تصریح کرد: ازساعت ۱۷:۳۰ لغایت ۲۰:۳۰ قصه گویان در صفحه اینستاگرام کانون به نشانی kanoonparvaresh_yazd به اجرای قصه ها خواهند پرداخت.

پیغمبری از دیگر بخش های این جشنواره قصه گویی را قصه نویسی با موضوع فرهنگ عامه استان یزد برشمرد و عنوان کرد: در این رویداد بومی محلی، اجرای ضبط شده برترین قصه گویان استان یزد در معرض تماشای عموم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره همچنین بخشی ویژه دیده شده است اظهار داشت: بخش ویژه قصه گویی با موضوع هشت سال دفاع مقدس که به چهار هزار شهید استان یزد تقدیم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، علاقمندان می توانند قصه های شرکت کنندگان را در اینستاگرام در پیج انجمن قصه گویی به نشانی anjomangheseh.yazd@ و در پیج رسمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد به نشانی kanoonparvaresh_yazd@ دنبال کنند.