مهرنوشت-شهردار میبد از اجرای طرح مناسب سازی این شهر با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در دوره پنجم شورای شهر میبد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی به مناسبت ۱۳ آذرماه روز جهانی افراد دارای معلولیت، از مناسب سازی محیط شهری میبد با هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

شهردار میبد درخصوص تشکیل کمیته مناسب سازی شهرداری میبد گفت: دسترسی آسان به تسهیلات و امکانات شهری حق تمام شهروندان، با هر نوع شرایط جسمی که دارند می باشد و به این منظور کمیته مناسب سازی متشکل از واحدهای مرتبط شهرداری از سال ۹۶ تشکیل و شاخص‌های مناسب سازی مطرح و در دستور کار قرار گرفت.

نقوی عنوان کرد: در جهت اجرای مصوبات ستاد مناسب سازی شهرستان، کمیته مناسب سازی شهرداری شامل اصلاح و ساماندهی پیاده روها، اجرای مسیر ویژه‌ی مخصوص نابینایان درپیاده روها، مناسب سازی و رفع خطر و حصارکشی اراضی مستعدخطر، تعریف کانال عابرپیاده، اصلاح اختلاف ارتفاع به رمپ، شیب و … می باشد که این مسائل و مشکلات اصلی مربوط به معابر سطح شهر توسط کمیته مناسب سازی شناسایی، طبقه بندی و اصلاح گردیده است.

وی در ادامه افزود: اصلاح و ساماندهی پیاده روهای شهرک امام جعفرصادق(ع)، خیابان شهید کارگر شهرک فجر بیده به مساحت ۹۰۰۰ متر مربع با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و  خیابان امام خمینی(ره) حدفاصل میدان شهرداری تا میدان عدالت، خیابان های رشیدالدین، سلمان فارسی، رجایی مربع به مبلغ ۱ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال اجرا گردیده و ادامه مناسب سازی دیگر معابر شهر در دستور کار قرار دارد.

نقوی هدف از مناسب سازی‌ها تساوی فرصت‌ها، عدالت اجتماعی و پیوستن تمامی افراد به جامعه و ایجاد فضای حرکتی بدون مانع و ایمن عنوان کرد و با اشاره به اقدامات انجام شده برای مناسب سازی محیط شهری توسط شهرداری گفت: همه اقشار جامعه باید قادر باشند به راحتی و بدون خطر در محیط پیرامون خود و اماکن عمومی و معابر شهری تردد کرده و از کلیه حقوق اجتماعی برخوردار شوند.

وی در ادامه افزود: مناسب‌سازی تنها مختص شهرداری نیست و تمام ادارات، ارگان‌ها و حتی بخش خصوصی نیز باید در این مهم سهیم باشند‌.

نظارت و اجرای ضوابط شهرسازی و مسایل مرتبط در ساختمان‌های عمومی از دیگر فعالیت‌های شهرداری در حوزه مناسب سازی می‌باشد.