مهرنوشت-سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از بازگشت به کار 14 هزار کارگر بیکار شده به شغل خود خبر داد و گفت: این افراد با موج اول کرونا بیکار شدند که در حال حاضر به کار خود بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عماد تشکری درباره شرایط مقرری بگیران بیمه بیکاری استان اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی در موج اول کرونا، حدود ۱۸ هزار نفر از کارگران جهت استفاده از بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام نمودند.

وی با اشاره به اینکه افراد که از تاریخ ۱۰ اسفندماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال جاری کار خود را از دست دادند و در سامانه مذکور ثبت نام نمودند مبالغی از طرف سازمان برنامه و بودجه به صورت متمرکز و کشوری به آنها پرداخت شد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع روابط کار تعداد ۳ هزار و ۹۰۴ نفر از ابتدای خرداد در این سامانه ثبت نام نمودند تصریح کرد: خوشبختانه طبق برآوردهای صورت گرفته حدود ۱۴ هزار نفر از کارگران در واحدهای تولیدی خود مشغول به کار شده اند.

وی اضافه نمود: از تعداد ثبت نام های صورت گرفته از ابتدای خرداد در سامانه با برقراری بیمه بیکاری ۲ هزار و ۱۳۳ نفر موافقت و با درخواست ۴۶۲ نفر نیز با توجه به دلایل و محدودیت های قانونی مخالفت شد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآوری کرد: برخی از متقاضیانی که از موج اول کرونا (۱۰ اسفندماه ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹) در سامانه بیمه بیکاری ثبت نموده و هنوز از طرف سازمان برنامه و بودجه هزینه ای به حساب آنها واریز نشده است، اسامی آنها به وزارتخانه جهت پیگیری ارسال شده و مکاتبات متعددی نیز در این زمینه برای پرداخت مبالغ تعیین شده انجام گرفته است.