مهرنوشت-مدیرگروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد با اشاره به تداوم روزهای بارانی یزد تا پایان هفته گفت: در هفته جاری آسمان یزد ابری در اکثر نقاط بارش‌های پراکنده برف و باران خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، سید عباس میرحسینی با بیان اینکه آسمان استان در روزهای آتی تا پایان هفته جاری نیمه ابری تا ابری خواهد بود، احتمال بارش خفیف باران و بعضاً بارش‌های مشابه به صورت برف در مناطق سرد کوهستانی را برای استان پیش‌بینی کرد.

وی افزود: سه‌شنبه و چهارشنبه نیز وضعیت هوا ابری تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود ولی در روز پنج‌شنبه به دنبال افزایش ابر، احتمال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات و نیمه شمالی استان وجود دارد.

کارشناس هواشناسی استان از روند کاهشی دما از امشب تا پایان هفته جاری به ویژه در روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: دمای شب هنگام اغلب نقاط استان در روزهای پنجشنبه و جمعه به صفر و کمتر از صفر خواهد رسید.

میرحسینی همچنین اعلام کرد: در شبانه روز گذشته، شهر هرات با ۱۴ درجه سانتی‌گراد، گرمترین نقطه و نصرآباد و گاریز با دمای کمینه‌ی صفر، سردترین نقزطه استان بوده است.

میرحسینی در مورد مجموع بارش‌های روز گذشته استان تا صبح امروز نیز اظهار کرد: بیشترین بارش‌های شبانه روز گذشته در استان مربوط به کرخنگان خاتم به میزان ۶۶ میلی‌متر، تنگ چنار مهریز به میزان ۶۲ میلی‌متر، چنارناز خاتم به میزان ۵۹ میلی‌متر و شهر نیز از توابع تفت به میزان ۵۳ میلی‌متر بوده است.

  • منبع خبر : ایسنا