مهرنوشت- سرپرست تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به توسعه و رونق ورزش کارگری استان با استفاده از ظرفیت شرکت های بزرگ معدنی گفت: با گسترش صنعت در استان، توسعه ورزش در واحدهای صنعتی، تولیدی و کارگری، امری ناگزیر و عاملی کاربردی و موثر در زمینه تامین سلامت کارگران و افزایش بهره وری نیروهای انسانی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد؛ عماد تشکری در نشست بررسی راهکارهای توسعه ورزش کارگری شهرستان بافق اظهار داشت: این جلسه با هدف بررسی راهکارهای قانونی جهت بهره گیری از اعتبارات برنامه ششم توسعه و گسترش سرانه ورزش کارگری شهرستان بافق است.

وی با اشاره به تبصره ۲ ماده ۳۸ که به واحدهای تولیدی اجازه می دهد به منظور ارتقای مهارت و سلامت کارکنان خود بابت ایجاد، تکمیل، تجهیز توسعه و نگهداری مراکز آموزشی و ورزشی هزینه کنند تاکید کرد: براساس تفاهم نامه بین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران (بافق) و این اداره کل، در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت و استفاده از معافیت های مالیاتی از طریق تبصره مذکور، مبلغ استرداد جهت تجهیز و تکمیل مجموعه فرهنگی، رفاهی و ورزشی کارگران شهرستان هزینه می شود.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد تاکید کرد: راه اندازی و تجهیز مجموعه ورزشی کارگران بافق می تواند در زمینه تقویت ورزش کارگری شهرستان و همچنین بهره مندی کارگران واحدهای تولیدی کوچک که امکان خدمات ورزشی ندارند مورد استفاده قرار گرفته و در راستای عدالت اجتماعی خدمات یکنواختی به همه کارگران ارائه شود.

وی همچنین از حضور شرکت چادرملو اردکان در زمینه ورزش کارگری استقبال کرد و افزود: استخر مجمومه ورزشی کارگران شهرستان از طریق همین تبصره در حال تکمیل و بهره برداری است که در آینده نزدیک مورد استفاده کارگران آن شهرستان قرار می گیرد.

تشکری افزود: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت کار فعالیت در حوزه ورزش کارگری است و هر ساله مسابقات مختلف ورزشی در سطح استان و کشور برگزار می شود که کارگران استان در خیلی از رشته ها دارای مقام هستند.

تشکری ادامه داد: با گسترش صنعت در استان، توسعه ورزش در واحدهای صنعتی، تولیدی و کارگری، امری ناگزیر و عاملی کاربردی و موثر در زمینه تامین سلامت کارگران و افزایش بهره وری نیروهای انسانی خواهد بود و بهره مندی واحدهای تولیدی واجد شرایط از مزایای تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده می تواند گام موثری در توسعه ورزش استان نیز صورت بگیرد.

به گزارش مهرنوشت، این نشست با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل امور مالیاتی استان یزد، فرماندار شهرستان بافق و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، سرپرست مجتمع فلات مرکزی، مدیرعامل شرکت معدنچیان برگزار شد.