مهرنوشت-موسسه خیریه و غیر انتفاعی حامی معلولان جامع هدف با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، مدیرکل بهزیستی استان یزد در آیین بهره برداری از این مرکز اظهار داشت: هزینه ساخت این موسسه چهار طبقه را یکی از خیران یزدی اهدا کرده است.

علی محمد عطابخش ادامه داد: این مرکز به منظور حمایت از معلولان و توانمند سازی آنان احداث شده و بخشی از آن نیز برای امور سیاحتی و زیارتی معلولان استان به کار گرفته شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه سفر خود به یزد از اورژانس آسیب‌های اجتماعی و همچنین مرکز نگهداری معلولان با عنوان بچه‌های آسمانی بازدید کرد.

قبادی دانا همچنین در بازدید از یک خانه امن بهزیستی ویژه زنان و دختران در معرض خشونت خانگی و اورژانس اجتماعی استان یزد بر شناسایی مخاطبان این مراکز تاکید کرد و افزود: دادگاه‌های خانواده و مراکز مشاوره مثبت زندگی می توانند در مورد این مرکز اطلاع رسانی کنند تا افرادی که در شرایط سخت قرار دارند از خدمات آنها استفاده کنند.

وی اظهار داشت: ارتباط مستمر با مراجعان باید حفظ شود تا افراد پرخطر که حمایت خانوادگی یا حامی دیگری ندارند یا از خانواده طرد شده اند، این اطمینان را پیدا کنند که مکانی امن برای نگهداری از نصیرن وجود دارد.