مهرنوشت- رئیس پارک علم و فناوری استان یزد از برگزاری بزرگترین رویداد سرمایه گذاری استارت آپی با عنوان «سکوی پرتاب یزد» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، محمدمهدی لطفی، در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران استان از برگزاری بزرگترین رویداد سرمایه گذاری استارت آپی با عنوان «سکوی پرتاب یزد» خبر داد و گفت: این رویداد بزرگ از یکم بهمن ماه با حضور شرکت های فناورانه استان آغاز به کار خواهد کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان یزد هدف اصلی از برگزاری این رویداد را حمایت از ایده های شرکت های استارت آپی عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف ما این است که اگر ایده خلاقانه ای توسط افراد در حوزه فناورانه وجود دارد به خاطر کمبود منابع مالی و نداشتن پول بر زمین نماند.

وی ادامه داد: دومین هدف ایجاد شور و نشاط در بین شرکت های فناورانه بوده که در یکسال اخیر به دلیل بروز ویروس کرونا، به واسطه مشکلات اقتصادی یا بهداشتی فعالیت چندانی نداشته و ممکن است برخی افراد انگیزه خود را از دست داده، غیر فعال شده باشند که این رویداد بزرگ می تواند انگیزه را دوباره به آنان بازگرداند که امیدواریم بتوانیم از طریق جذب سرمایه، شاهد پویایی و تولید محصولات در حوزه فناوری برای سالیان متمادی باشیم.

لطفی آموزش را از دیگر اهداف برگزاری این رویداد مهم بیان و اظهار داشت: در طول فرایند یک ماهه برگزاری این رویداد، حضور داوران تخصصی و داوران حوزه کسب و کار سراسر کشور را شاهد خواهیم بود که با توجه به تجربه این عزیزان فرصت مغتنمی برای شرکت های فناورانه بوده تا علاوه بر بهره مندی از بُعد مادی از بُعد آموزشی و تجربی نیز بهره برده و در حقیقت از این کارگاه آموزشی استفاده کنند تا حتی الامکان چنانچه نتوانستند موفق به جذب سرمایه شوند با کسب تجربه داوران در سال های آتی به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.

وی تاکید کرد: اعتقاد داریم ظرفیت استان یزد در زمینه شرکت های فناورانه بسیار بالاست و امیدواریم با شرکت در این رویداد بزرگ نهایت استفاده را برای بروز پتانسیل های خود ببرند.