مهرنوشت-سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات کرونا به اصحاب فرهنگ و هنر صادر شده است گفت: تسهیلات تا سقف 600 میلیون تومان به اصحاب فرهنگ و هنر استان پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مهرنوشت، عماد تشکری در نشستی با حضور جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد و نمایندگان گروه های مختلف اصحاب فرهنگ و هنر استان یزد با اشاره به اینکه این اداره کل هر اقدامی که بتواند در راستای معیشت این قشر بردارد کوتاهی نخواهد کرد اظهار داشت: تشکیل انجمن صنفی و یا شرکت تعاونی برای گروه های این حوزه می تواند، یاری رسانی به این قشر را تسهیل نماید.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه تسهیلات کرونا اصحاب فرهنگ و هنر را در کشور در نظر گرفته و دستورالعمل جدیدی در این رابطه صادر شده است گفت: تسهیلات پرداختی با نرخ سود ۱۲ درصد و طی اقساط ۲۴ ماهه بوده و مشمول دوره تنفس تا پایان خردادماه سال آینده است.

تشکری سقف تسهیلات در گروه های مختلف فرهنگی و هنری را متفاوت دانست و خاطر نشان کرد: فعالیت ها و مشاغل مطبوعاتی، رسانه ای و تبلیغاتی از ۷۵ تا ۲۸۵ میلیون تومان، مشاغل سینمایی، سمعی و بصری از ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، آموزشگاه های هنری، اساتید، هنرمندان و مربیان هنری، کانون های سرگرمی‌های نمایشی و زیرمجموعه های مشاغل هنری از ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان، دفاتر خدمات زیارتی ۱۲۰ میلیون تومان، مدیران کاروان و کارگزاران خدمات زیارتی ۲۰ میلیون تومان، موسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت، مدرسان، مربیان و فعالان قرآنی از ۹ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان، ناشران (بنا بر رتبه) و… از ۲۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند.

تشکری تاکید کرد: مرجع رسیدگی و تایید درخواست ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می باشد.

وی از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر خواست با مراجعه به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir و بخش تسهیلات کرونا فرهنگ و هنر، جهت اخذ تسهیلات بانکی درخواست های خود را ثبت نمایند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطر نشان کرد: اشخاصی که قبل از دستوررالعمل جدید از تسهیلات کرونا استفاده کرده اند مجددا می توانند مابه التفاوت مبلغ درخواستی را دریافت کنند.

به گزارش مهرنوشت، در ابتدای این نشست نمایندگان گروه های مختلف فرهنگی و هنری استان از مشکلات و آسیب هایی که با شیوع ویروس کرونا در کشور به حوزه های مختلف فوق الذکر استان وارد نموده است صحبت کردند.